Wiosenny nordic walking

Wprawdzie pogoda za oknem nie zachęca do spacerów, ale nasi niesłyszący seniorzy z Klubu Seniora „Integracja” wybrali się w minioną środę na wiosenny nordic walking. Postanowili zadbać o swoje zdrowie i pospacerować „z kijkami”.

Spacer kilkuosobowej grupy seniorów odbył się pod czujnym okiem pani Klaudii. Wszystko dlatego, aby nauczyć się prawidłowo uprawiać nordic walking, by móc ze spaceru czerpać same korzyści. Wydawałoby się, że spacer z kijkami w dłoniach to żadna trudność. A jednak… Na początku Pani instruktor uczyła, jak prawidłowo rozróżniać kijki, który jest prawy, a który lewy. Następnie uczyliśmy się je prawidłowo chwytać. A potem poznaliśmy kilka zasad. Otóż, maszerujemy, stawiając długie kroki, zaczynamy od pięty. Plecy muszą być wyprostowane. Patrzymy  w dal, przed siebie. Do tego rozluźnione ramiona i napięty brzuch. Najtrudniej zaś jest stawiać kroki, naprzemiennie ruszając rękoma i nogami. To znaczy, że jak stawiasz prawą nogę do przodu, to lewa ręka musi być z tyłu. Wcale to nie jest takie łatwe 🙂 Kiedy już co nieco opanowaliśmy tę zasadę, uczyliśmy się chwytać kijki dłońmi i wbijać je w ziemię. Zasada mówi, że kijki zawsze muszą być z tyłu i wtedy możemy lekko się odpychać ostrym zakończeniem.

Najważniejsze jednak jest, że nordic walking leczy ciało i duszę. I o to chodzi, abyśmy byli zdrowi i uśmiechnięci.

Na kolejny taki spacer zapraszamy serdecznie już w najbliższą środę – 21 kwietnia 2021. Śledźcie nasz KALENDARZ. Tam znajdziecie wszystkie zapowiedzi działań dla Klubu Seniora „Integracja” i nie tylko.

Wiosenny nordic walking 4 - Wiosenny nordic walking Wiosenny nordic walking 3 - Wiosenny nordic walking Wiosenny nordic walking 5 - Wiosenny nordic walking

 

Wiosenny nordic walking odbył się w ramach realizacji zadania publicznego: „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2020-2021– Aktywny senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.