Wolontariat – luty 2020

Wolontariat – luty 2020. Zgodnie z zapowiedzią w ostatni czwartek lutego w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej odbyło się drugie w tym roku spotkanie grupy wolontariuszy Fundacji FONIS. Wzięło w nim udział kilkanaście osób.

Spotkanie rozpoczęło się od projekcji programu telewizyjnego „Coś dla Ciebie” wyemitowanego w programie drugim TVP w poniedziałek 24 lutego. Dlaczego? A to dlatego, że jednym z bohaterów reportażu była właśnie nasza fundacja. O nagraniu materiału do programu pisaliśmy już w relacji z ostatniego spotkania wolontariuszy. Teraz obejrzeliśmy efekt końcowy. Podobał nam się:)

A potem rozpoczęła się część robocza. Pojawiły się w niej nie tylko informacje o najbliższych działaniach, ale również plany wakacyjne. W najbliższym czasie czeka nas kurs z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz nagranie filmu w PJM dla zaprzyjaźnionego z Fundacją FONIS banku Credit Agricole. Oprócz tego kontynuujemy projekt „Aktywny senior”, a także jeszcze do końca marca odbywać się będą szkolenia z cyklu „Zrozumieć dziecko z wadą słuchu”. Jedno z nich będzie we Wrocławiu, dlatego, kto chętny, może jeszcze w nim wziąć udział. Przed nami również czas rozliczania się z urzędem skarbowym. Dlatego wyznaczyliśmy dni, kiedy nasza wolontariuszka Dorota będzie pomagała osobom niesłyszącym w wypełnieniu PIT-u. A na koniec zaczęliśmy już planować działania na czerwcowy Festyn św. Filipa Smaldone, a także ks. Tomasz zapowiedział wakacyjny wyjazd na Mazury. Szczegóły pojawią się wkrótce.

Natomiast zwieńczeniem spotkania było świętowanie urodzin naszych wolontariuszy. 30-te urodziny obchodził Arkadiusz, zaś 60-te urodziny Piotr. Był więc tradycyjny tort, sto lat i życzenia.

Pamiętajcie, że o wszystkich działaniach informujemy Was na naszej stronie internetowej w zakładce KALENDARZ. Zaglądajcie tam regularnie! O szczegółach naszych działań informuje też na bieżąco koordynatorka wolontariatu Maria.

Dziękujemy za udział w spotkaniu “Wolontariat – luty 2020” i zachęcamy do włączenia się w działania wolontariatu. Kolejne spotkanie zaplanowaliśmy na ostatni czwartek marca, czyli na 26 marca. Zatem do zobaczenia!