Wolontariat – styczeń 2020

Wolontariat – styczeń 2020. Tradycyjnie w ostatni czwartek miesiąca spotkała się grupa wolontariuszy Fundacji FONIS. Spotkanie rozpoczęło się nieco później niż planowaliśmy, a to dlatego, że odwiedziła nas ekipa telewizyjna. Dziennikarze, przygotowujący materiał filmowy do programu “Okiem wiary” przeprowadzili wywiad z kilkoma przedstawicielami fundacji. Później, w czasie spotkania, również towarzyszyło nam oko kamery. Efekt będziecie mogli zobaczyć już w najbliższą niedzielę o godz. 15.30 w TVP Info.

Spotkanie rozpoczęliśmy od podsumowania działań, jakie miały miejsce w ostatnim czasie. Były więc podziękowania za pomoc w organizacji Dolnośląskiego Spotkania Kolędowego Niewidomych oraz wspomnienie koncertu Dawida Podsiadło w Katowicach.

Następnie omówiliśmy plany działań na najbliższy czas. Wśród nich najpoważniejsze zadanie to demontaż ruchomej szopki, który planujemy na 3-7 lutego 2020 roku. Niezbędną będzie pomoc wolontariuszy. Ks. Tomasz przedstawił także plan spotkań grupy, przygotowującej migane czytania na niedziele. W lutym będą one tylko w dwa piątki (7 lutego oraz 28 lutego). Pani Małgosia natomiast poinformowała o rozpoczynającej się lada dzień drugiej edycji projektu “Aktywny senior”. Zachęciła również wolontariuszy, aby wsparli promowanie akcji “1% dla Fundacji FONIS”. 

Zwieńczeniem spotkania było świętowanie 18 urodzin naszego wolontariusza Krzysztofa. Był więc tort, sto lat i życzenia.

Dziękujemy za wczorajsze spotkanie i zachęcamy do włączenia się w działania wolontariatu. O szczegółach działań będzie informować na bieżąco koordynatorka wolontariatu Maria. 

Kolejne spotkanie zaplanowaliśmy na ostatni czwartek następnego miesiąca czyli 27 lutego. Do zobaczenia.

 

Accessibility Toolbar