Wolontariusze na majówce

Wolontariusze na majówce. Wprawdzie pogoda w tym roku nie rozpieszczała, ale i tak majówka była udana. Ponad 20 wolontariuszy Fundacji FONIS wyjechało 3 maja w Góry Stołowe. Zatrzymaliśmy się w schronisku w Pasterce, by tam wspólnie biesiadować. Rozpoczęliśmy od ogniska z kiełbaskami. Męska część wolontariuszy zatroszczyła się o ognisko, zaś kobiety zadbały o część gastronomiczną. Jedzenie było tylko wstępem do bogatego programu przygotowanego na wieczór. Były więc gry karciane i planszowe, świętowanie urodzin wolontariusza Rafała, mecz piłki nożnej, wieczorny spacer i oczywiście nocne rozmowy.

Sobotę rozpoczęliśmy od Mszy świętej, którą specjalnie dla nas odprawił ks. Tomasz – wrocławski duszpasterz niesłyszących. Zaraz potem, po śniadaniu, wyruszyliśmy w drogę. Pierwsza grupa miała do pokonania blisko 20-kilometrową trasę obejmującą Błędne Skały i Szczeliniec Wielki. Druga grupa miała znacznie krótszą i łatwiejszą trasę, której celem był Szczeliniec.

Zmęczeni, ale zadowoleni wracaliśmy do Wrocławia. I wtedy dopiero zaczęło padać… właściwie to lać.

Majówka wolontariuszy Fundacji FONIS była nie tylko wycieczką w góry. Była to też dobra okazja do bliższego poznania i budowania relacji. Mamy nadzieję, że zaowocuje lepszą współpracą w przyszłości.

Więcej zdjęć z majówki znajdziecie tutaj.

Accessibility Toolbar