Wolontariusze w arboretum

Wolontariusze w arboretum. Majowy czas, gdy wiosna w pełni, pięknieje świat wokół nas. Tym właśnie faktem zainspirowany Arkadiusz, wolontariusz Fundacji FONIS, zorganizował wycieczkę do arboretum. Do udziału zaprosił tych, którzy należą do grupy wolontaryjnej naszej organizacji.

I tak w sobotnie przedpołudnie 11 maja 2024 roku grupa kilku osób niesłyszących i słabosłyszących wyruszyła do Wojsławic koło Niemczy. Tam bowiem znajduje się arboretum, czyli ogród botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego. Wśród uczestników byli zarówno dorośli, jak i dzieci. Spacer alejkami arboretum pozwolił podziwiać kolekcję drzew i krzewów, byli i paproci różnych gatunków i odmian. Nim jednak udało się zajrzeć do wszystkich zakątków, napłynęły ciemne chmury burzowe. Uczestnicy przed deszczem schronili się w jednym z budynków arboretum. Po przerwie obiadowej i po ulewie wrócili na ścieżki ogrodu. Tam czekało na nich niezwykłe doświadczenie związane z zapachem ziemi zroszonej świeżym wiosennym deszczem.

Wolontariusze w arboretum to kolejne wydarzenie służące integracji naszego zespołu wolontaryjnego. Przy okazji to także okazja do oderwania się od zgiełku miasta, po to, by zaczerpnąć sił w pięknych okolicznościach natury. W kolejnym miesiącu (tj. w czerwcu) przygotowujemy kolejny wyjazd. Tym razem wybierzemy się w góry do pobliskich Czech. Szczegółowe informacje znajdziecie wkrótce w grupie facebookowej “Wolontariusze FONIS”. Wolontariuszy zachęcamy do czujności, a wszystkich pozostałych do dołączenia do nas.

Wolontariusze w arboretum 3 - Wolontariusze w arboretum Wolontariusze w arboretum 2 - Wolontariusze w arboretum Wolontariusze w arboretum 1 - Wolontariusze w arboretum

Accessibility Toolbar