Wrocławska Wolontaryjna Grupa Roku 2020 to MY

Mamy zwycięstwo! Wrocławska Wolontaryjna Grupa Roku 2020 to MY! Dziś w Sali Rycerskiej wrocławskiego Ratusza odbyła się uroczysta gala podsumowująca 4 edycję Konkursu „Wrocławskie Oblicza Wolontariatu”. Wśród 27 zgłoszonych do konkursu grup wolontariuszy byliśmy i MY – WOLONTARIUSZE FUNDACJI FONIS. Zgłosiła nas w kwietniu tego roku nasza koordynatorka Maria Gasiewicz. Ona też dziś z rąk pana Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka odebrała zaszczytny tytuł i nagrodę.

Organizatorzy konkursu podkreślali nie tylko ogólne działania grup wolontaryjnych, ale także zaangażowanie wrocławskich wolontariuszy w czasie trwającej epidemii koronawirusa. My mamy ich całkiem sporo na swoim koncie. Bo, jak napisał pan Prezydent Jacek Sutryk w liście gratulacyjnym, najcenniejszy dar, jaki możemy ofiarować, to czas, serce i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka.

Teraz więc należy nam się nagroda. Otóż nagrodę pieniężną, jaką otrzymaliśmy jako zwycięzcy Konkursu, prawdopodobnie przeznaczymy na wspólny wyjazd integracyjny dla całej naszej grupy. Mamy również do wykorzystania 20 biletów do kina. Z tego także niebawem skorzystamy.

Oprócz nas tytuł Wrocławskiej Wolontaryjnej Grupy Roku 2020 zdobyli wolontariusze mieszkający w Domu Fundacji L’Arche. Im również gratulujemy!

Cieszymy się bardzo, że w 4. edycji  konkursu zwyciężyła nasza grupa, która przecież na co dzień spotyka się „pod 4”. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy Marii Gasiewicz, która już 2 lata prowadzi wolontariat w Fundacji FONIS. Radość jest tym większa, że lada dzień grono naszych wolontariuszy się powiększy, gdyż Marysia urodzi syna, który – mamy taką nadzieję – dołączy do naszej grupy:)

 

Wroclawska Wolontaryjna Grupa Roku 2020 to MY2 - Wrocławska Wolontaryjna Grupa Roku 2020 to MY Wroclawska Wolontaryjna Grupa Roku 2020 to MY1 - Wrocławska Wolontaryjna Grupa Roku 2020 to MY Wroclawska Wolontaryjna Grupa Roku 2020 to MY3 - Wrocławska Wolontaryjna Grupa Roku 2020 to MY