Wycieczka do Arboretrum w Wojsławicach

Wycieczka do Arboretrum w Wojsławicach to jesienna propozycja wyjazdu dla seniorów. Wycieczka odbędzie się we wtorek 13 października 2020 r. Zapraszamy na nią chętnych seniorów – członków działającego przy Fundacji FONIS Klubu Seniora „Integracja”. Wyjeżdżamy z Wrocławia o godz. 10.00, natomiast powrót planujemy w godzinach popołudniowych, około godziny 15-16. Ze względów organizacyjnych konieczne są zapisy. Zapisać można się u p. Elżbiety Gorgoń, która prowadzi nasz Klub Seniora. Ponieważ liczba miejsc na wycieczkę jest ograniczona (możemy zabrać 25 osób), nie zwlekajcie z zapisami!

W czasie wycieczki będziemy mieć możliwość nie tylko spacerowania po pięknym terenie Arboretrum i podziwiania rosnących tam roślin. Planujemy również wspólne ognisko z kiełbaskami. Mamy nadzieję, że piękna jesienna pogoda nam na to pozwoli.

Dla niewtajemniczonych przypomnijmy, że Arboretum Wojsławice to ogród dendrologiczny na terenie Wojsławic, niedaleko Niemczy. Od roku 1988 jest to filia Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Miejsce to słynie z bogatego zbioru różaneczników i azalii, liliowców, bukszpanów jak też drzew i krzewów nie mrozoodpornych w innych częściach Polski. W 2020 roku w Arboretum otwarto Polski Ogród Milenijny, gdzie zgromadzono unikatową kolekcję odmian roślin polskiej hodowli oraz gatunki roślin zagrożonych, ginących, a także chronionych. To z pewnością urokliwe miejsce na spędzenie czasu na  łonie natury!

Wycieczka do Arboretrum w Wojsławicach odbędzie się w ramach realizacji zadania publicznego: Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2020-2021 – Aktywny senior współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.

Serdecznie zapraszamy!