Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

30 marca – rozliczenie PIT-ów za rok 2020

13 kwietnia @ 16:30 - 18:30

Rozliczenie PIT

Dyżur 30 marca – rozliczenie PIT-ów za rok 2020 został przełożony na wtorek 13 kwietnia. Za utrudnienia bardzo przepraszamy.

30 marca – rozliczenie PIT-ów za rok 2020. Podobnie jak w poprzednich latach również i w tym roku Fundacja FONIS spieszy z pomocą przy rozliczaniu się podatników z urzędem skarbowym. Osoby niesłyszące i niewidome mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy naszej wolontariuszki  – p. Doroty Łesak, która ma wieloletnie doświadczenie w zakresie rozliczania podatku PIT. W związku z dużym zainteresowaniem tematem, pani Dorota będzie dyżurować dodatkowo 30 marca. Dyżur – jak poprzednio – w biurze fundacji przy ul. Katedralnej 4/1 w godzinach od 16.30 do 18.30.

Oferta pomocy zawiera trzy możliwości:

1. wypełnienie PIT na miejscu i osobiste złożenie/pójście do urzędu skarbowego – wtedy należy przynieść wszystkie PIT-y z tego roku, które osoby dostały od pracodawcy, ZUS-u itd, np. PIT-11, PIT-8C, PIT-R, PIT-40A, PIT-11A.
2. wypełnienie PIT i wysłanie do urzędu skarbowego przez internet od razu (bez konieczności chodzenia do urzędu) – wtedy należy przynieść wszystkie PIT-y z pkt.1 oraz PIT złożony do urzędu rok temu (kwota przychodu z ubiegłego roku potrzebna do wysłania PIT przez internet).
3. po prostu pytania i odpowiedzi.

Ponieważ wciąż obowiązują obostrzenia związane z epidemią koronawirusa, wszyscy, którzy chcą skorzystać z pomocy, są zobowiązani do zasłonięcia ust i nosa. Ponadto konieczna jest dezynfekcja rąk i zachowanie dystansu. Aby uniknąć spotkań w zbyt dużym gronie, konieczne jest wcześniejsze zapisanie się na wizytę. Można to uczynić mailowo (kontakt@fonis.pl) lub telefonicznie pod numerem 690 502 670 (sms).

Przy okazji przypominamy, że od grudnia 2017 roku nasza fundacja ma status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP). Dzięki temu możecie przekazać nam 1% swojego podatku dochodowego. Aby to uczynić w zeznaniu podatkowym PIT w rubryce dotyczącej organizacji pożytku publicznego należy wpisać nr KRS: 0000543679.

Serdecznie zapraszamy.

Szczegóły

Data:
13 kwietnia
Czas:
16:30 - 18:30
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Organizator

Fundacja FONIS

Miejsce

Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Wrocławskiej
ul. Katedralna 4
Wrocław, Dolnośląskie 50-328 Polska
+ Google Map