Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Co to jest polityka senioralna?

15 grudnia, 2023 @ 11:00 - 12:00

Seniorzy siedzą w sali wokół dwóch dużych stołów i patrzą na migającą panią Elę

Co to jest polityka senioralna, dowiemy się w czasie spotkania niesłyszących i słabosłyszących członków Klubu Seniora „Integracja” z wicemarszałkiem województwa dolnośląskiego panem Marcinem Krzyżanowskim. Spotkanie odbędzie się w piątek 15 grudnia 2023 roku w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4. Rozpoczniemy je o godzinie 11.00, zakończymy zaś o godzinie 12.00.

W czasie godzinnego spotkania pan wicemarszałek opowie o głównych założeniach polityki senioralnej województwa dolnośląskiego. Jej celem jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym seniorów poprzez rozbudowę sieci ośrodków wsparcia, tj. Dziennych Domów „Senior+” i Klubów „Senior+”. Osoby starsze bowiem są grupą, której potrzebne jest szczególne wsparcie. W ramach polityki senioralnej konsekwentnie realizowane są programy uwzględniające zmiany demograficzne zachodzące w polskim społeczeństwie, a także potrzeby osób w wieku senioralnym. Bardzo ważne są również działania, których celem jest m.in. zapobieganie wykluczeniu osób starszych, jak również tworzenie warunków do aktywnego spędzania czasu.

Nasz Gość porusz także temat ochrony zdrowia seniorów, a w szczególności temat budowy nowego Szpitala Onkologiczno-Pulmonologiczno-Hematologicznego, który powstaje przy ul. Kosmonautów. Pojawi się też temat Kolei Dolnośląskich, a także inne zagadnienia związane z działaniem władz wojewódzkich na rzecz dolnośląskich seniorów. Będzie pewnie wiele innych tematów.

Oczywiście wolontariusze Fundacji FONIS zapewnią tłumaczenie treści spotkania na Polski Język Migowy. Jeśli więc chcecie się dowiedzieć, co to jest polityka senioralna, serdecznie zapraszamy!

Szczegóły

Data:
15 grudnia, 2023
Godzina:
11:00 - 12:00
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Accessibility Toolbar