Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Festyn Św. Filipa Smaldone 2020 – odwołany!

7 czerwca, 2020 @ 12:00 - 18:00

festyn-św.-Filipa-Smaldone-2019_9–ODWOŁANE(1)

Festyn Św. Filipa Smaldone 2020 odwołany z powodu epidemii koronawirusa.

Tradycyjnie na początku czerwca Fundacja FONIS zaprasza osoby niesłyszące i słabosłyszące na festyn. Zapraszamy także rodziny, przyjaciół i wszystkich związanych ze światem ciszy do wspólnego świętowania dnia poświęconego św. Filipowi Smaldone, który jest patronem niesłyszących.

Tegoroczne świętowanie zaplanowaliśmy na niedzielę 7 czerwca 2020 roku. Rozpoczniemy zaś o godz. 12.00 od uroczystej Mszy Świętej w kościele Najświętszej Maryi Panny na Piasku. Przewodniczył jej będzie najprawdopodobniej ks. Bogdan Kołodziejski – duszpasterz niesłyszących z Pucka. Na drugą część udamy się do auli Papieskiego Wydziału Teologicznego przy pl. Katedralnym 1. Tam zaplanowaliśmy część artystyczną oraz rekreacyjną, która potrwa do około godziny 18.00. Wzorem poprzednich lat zaprosimy na smaczny poczęstunek (kiełbasę z grilla, kawę, herbatę i ciasto). Będzie też malowanie twarzy, konkursy sportowe i wiele innych niespodzianek. Szczegółowy program świętowania dnia św. Filipa Smaldone przedstawimy już wkrótce.

Festyn Św. Filipa Smaldone 2020 organizujemy wspólnie z Duszpasterstwem Głuchoniemych i Niewidomych Archidiecezji Wrocławskiej. Wspierają nas także inne instytucje działające na rzecz środowiska osób niesłyszących i słabosłyszących. Są to m.in. Klub Sportowy Świt Wrocław czy też Dolnośląski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niesłyszących i Słabosłyszących we Wrocławiu.

Już dziś zapraszamy do wspólnego świętowania w niedzielę 7 czerwca 2020 roku. Przy okazji polecamy film przybliżający postać świętego Filipa Smaldone, który przygotowaliśmy w ramach projektu “Kalendarz Niesłyszących 2020”.

Filip Smaldone

Szczegóły

Data:
7 czerwca, 2020
Godzina:
12:00 - 18:00
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Accessibility Toolbar