Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Festyn św. Filipa Smaldone 2023

4 czerwca, 2023 @ 12:30 - 17:30

Festyn św. Filipa Smaldone 2023

Nieustannie od kilkunastu już lat z wielką radością ZAPRASZAMY na doroczny FESTYN ŚW. FILIPA SMALDONE. Zaproszenie kierujemy do osób niesłyszących, słabosłyszących, ich rodzin, przyjaciół i sympatyków Fundacji FONIS z Wrocławia, a także całego Dolnego Śląska. Festyn św. Filipa Smaldone 2023 odbędzie się w niedzielę 4 czerwca 2023 roku.

Co dla Was przygotowaliśmy?

Rozpoczniemy tradycyjnie Mszą Świętą. Podobnie jak przed rokiem, miejscem celebracji będzie kościół pw. Świętego Krzyża na wrocławskim Ostrowie Tumskim (pl. Kościelny 1). Msza św. rozpocznie się o godz. 12.30. Będzie w całości tłumaczona przez 3 tłumaczy na język migowy. Następnie zaprosimy uczestników na część rekreacyjną do ogrodów i auli Papieskiego Wydziału Teologicznego przy pl. Katedralnym 1a. Część rekreacyjna wydarzenia potrwa do godz. 17.30. Tu będą czekały na Was różne atrakcje, a wśród nich wystawa prac plastycznych i graficznych pt. „Kolory wyobraźni”. Przygotują ją niesłyszące i słabosłyszące dzieci i młodzież – uczniowie Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 12 dla Niesłyszących i Słabosłyszących oraz z innymi niepełnosprawnościami we Wrocławiu. W przygotowanie zaangażują się także nauczyciele przedmiotów plastycznych i graficznych pracujący w Ośrodku.

Oprócz możliwości zwiedzenia wystawy z kuratorem zapewnimy Wam również małe co nieco do zjedzenia. Będzie więc kiełbaska z grilla, ciasto, a także kawa, herbata i zimne napoje. Na najmłodszych zaś, ale też pewnie i na tych trochę starszych, będą czekały dodatkowe atrakcje. Szukajcie więc na Festynie dmuchanych zjeżdżalni, malowania twarzy i fotobudki. A dla tych, którzy mają ochotę na ducha rywalizacji, przygotujemy zawody sportowe. Nie musimy dodawać, że na zwycięzców będą czekały nagrody!

Gdzie szukać informacji o wydarzeniu?

A zatem zapraszamy na Festyn św. Filipa Smaldone 2023! Filmowe zaproszenie w Polskim Języku Migowym znajdziecie na poniżej. Przygotowaliśmy też informację o festynie zapisaną w tekście łatwym do czytania (Festyn św. Filipa Smaldone 2023 – zaproszenie (ETR_Festyn św. Filipa Smaldone 2023(1)).

Wydarzenie organizujemy w ramach realizacji zadania publicznego „Festyn św. Filipa Smaldone 2023” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

ramka z napisem Wrocław miasto spotkań

Szczegóły

Data:
4 czerwca, 2023
Godzina:
12:30 - 17:30
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Accessibility Toolbar