Loading Events

« Wszystkie Events

  • This event has passed.

Festyn św. Filipa Smaldone 2024

2 czerwca @ 12:30 - 17:00

Plac festynowy z dmuchańcem i niebieskimi namiotami, w tle górują wieże katedry

Nieustannie od kilkunastu już lat z wielką radością zapraszamy na doroczny festyn św. Filipa Smaldone. Zaproszenie kierujemy do osób niesłyszących, słabosłyszących, ich rodzin, przyjaciół i sympatyków Fundacji FONIS z Wrocławia, a także całego Dolnego Śląska. Festyn świętego Filipa Smaldone 2024 odbędzie się w niedzielę 2 czerwca 2024 roku.

Co dla Was przygotowaliśmy?

Rozpoczniemy tradycyjnie Mszą Świętą. Podobnie jak przed rokiem, miejscem celebracji będzie kościół pw. Świętego Krzyża na wrocławskim Ostrowie Tumskim (pl. Kościelny 1). Msza św. rozpocznie się o godz. 12.30. Będzie w całości tłumaczona przez 3 tłumaczy na język migowy. Następnie zaprosimy uczestników na część rekreacyjną do ogrodów i auli Papieskiego Wydziału Teologicznego przy pl. Katedralnym 1a. Część rekreacyjna wydarzenia potrwa do godz. 17.30. Tu będą czekały na Was różne atrakcje, a wśród nich występ artystyczny Chóru “Niemego” Uniwersytetu Śląskiego. Zaproszeni goście pokażą nam interpretację kilka filmowych motywów muzycznych przy pomocy języka migowego. Oprócz „niemego koncertu” zapewnimy Wam również małe co nieco do zjedzenia. Będzie więc kiełbaska z grilla, ciasto, a także kawa, herbata i zimne napoje. Na najmłodszych zaś, ale też pewnie i na tych trochę starszych, będą czekały dodatkowe atrakcje. Szukajcie więc na Festynie dmuchanych zjeżdżalni, malowania twarzy i alpak! W tym roku bowiem będziemy mogli pospacerować z tymi uroczymi zwierzętami, poznać ich zwyczaje i je pokarmić. Czym? Oczywiście marchewką 😊. A dla tych, którzy mają ochotę na ducha rywalizacji, przygotujemy zawody sportowe. Nie musimy dodawać, że na zwycięzców będą czekały nagrody!

Gdzie szukać informacji o wydarzeniu?

A zatem zapraszamy na Festyn świętego Filipa Smaldone 2024! Filmowe zaproszenie w Polskim Języku Migowym znajdziecie na naszym profilu facebookowym. Przygotowaliśmy też informację o festynie zapisaną w tekście łatwym do czytania (Festyn św. Filipa Smaldone 2024).

Wydarzenie organizujemy w ramach realizacji zadania publicznego „Festyn św. Filipa Smaldone 2024” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

PL podstawowy 01 - Festyn świętego Filipa Smaldone 2024

Details

Date:
2 czerwca
Time:
12:30 - 17:00
Event Tags:
, , , ,

Accessibility Toolbar