Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

International Sign – poziom podstawowy (1)

24 lutego - 25 lutego

Plansza z informacjami o Kursie International Sign

International Sign – poziom podstawowy (1). Fundacja FONIS kolejny już raz zaprasza na kurs International Sign, czyli kurs międzynarodowego języka migowego. Podobnie jak przy poprzednich edycjach, tak i tym razem zajęcia poprowadzi Głucha lektorka – Edyta Kozub.

Kurs International Sign na poziomie podstawowym odbywać się będzie w dwa weekendy. Pierwszy zjazd zaplanowaliśmy 24 i 25 lutego, zaś drugie 23 i 24 marca 2024 roku. Łącznie będzie to 30 godzin lekcyjnych. Zajęcia będą odbywać się w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4.

Koszt udziału w kursie wynosi 700 zł. Dla osób, które są wolontariuszami w naszej Fundacji przygotowaliśmy zniżkę (płacą 600 zł). Chętnych, aby zapisać się na kurs Międzynarodowego Języka Migowego zapraszamy do kontaktu telefonicznego (z numerem 690 502 670) bądź też mailowego (kontakt@fonis.pl). Oczywiście możecie też zapisać się w naszym biurze. Ponieważ na kurs możemy przyjąć ograniczoną liczbę osób, zalecamy, abyście nie zwlekali z zapisami.

Kurs IS przeznaczony jest zarówno dla osób niesłyszących jak i słyszących, które chcą nauczyć się efektywnej komunikacji na forum międzynarodowym. Warunkiem zapisania się na kurs jest biegła znajomość Polskiego Języka Migowego. W tym właśnie języku prowadząca zajęcia lektorka będzie przekazywać treści w czasie szkolenia.

Międzynarodowy system komunikowania się często nazywany jest Międzynarodowym Językiem Migowym (International Sign – IS). Najczęściej korzystają z niego uczestnicy konferencji i spotkań, w którym spotykają się Głusi z różnych krajów. Jak mówią językowcy IS nie jest oddzielnym językiem. Nie posiada bowiem stałych zasad gramatyki ani własnego zasobu leksykalnego. Osoby komunikujące się w IS używają znaków z własnych ojczystych języków migowych, zaś gestykulacja pomaga zrozumieć ich znaczenie w konkretnym kontekście.

Szczegóły

Początek:
24 lutego
Koniec:
25 lutego
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Accessibility Toolbar