Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kończymy kurs PJM – A2

16 listopada @ 17:30 - 20:00

Okładka książki do kursu PJM A2 na tle ludzi kursantów w półkolu

Kończymy kurs PJM – A2. W Fundacji FONIS na początku września 2023 roku rozpoczął się kurs PJM na poziomie A2. Zajęcia odbywały się w dni powszednie, we wtorki i w czwartki od godziny 17.30 do godziny 20.00. Grupa uczestników przez ponad 2 miesiące poznawała podstawy Polskiego Języka Migowego. Kurs prowadziła – podobnie jak zeszłoroczny kurs na poziomie A1 – Alicja Zawada i jak przyznają uczestnicy poradziła sobie z tym zadaniem fantastycznie.

Podczas 60 godzin nauki kursanci poznali zagadnienia z liczebnikami inkorporowanymi, klasyfikatorami i topografią przestrzenną. Kolejne moduły pozwoliły uczestnikom poznać liczebniki w przedziale: 1000-1 000 000 oraz słownictwo związane z państwami świata, sportem, zwierzętami i żywieniem. Uczący się nie tylko poznawali teorię, ale także nabierali wprawy podczas licznych ćwiczeń indywidualnych i grupowych. Ponieważ w nauce języka migowego ważne jest nie tylko nadawanie komunikatu, ale też jego odbiór, pomocne okazały się materiały filmowe przygotowane przez wolontariuszy Fundacji FONIS.

Po intensywnych kilku tygodniach nauki przyszedł czas na sprawdzenie swoich umiejętności. Dlatego też w czwartek 16 listopada 2023 roku zorganizujemy egzamin końcowy. Odbędzie się on w sali nr 2 na parterze w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu o godzinie 17.30. Jesteśmy pewni, że wszyscy uczestnicy świetnie sobie z nim poradzą. Życzymy więc powodzenia!

Szczegóły

Data:
16 listopada
Godzina:
17:30 - 20:00
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Accessibility Toolbar