Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kurs IS – spotkanie 3

18 września @ 09:00 - 17:00

Dwie migające dłonie na niebieskim tle, napis kurs international sign

Kurs IS – spotkanie 3 odbędzie się w sobotę 18 września 2021 roku w sali nr 2 w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ulicy Katedralnej 4 we Wrocławiu. Zajęcia rozpoczniemy o godzinie 9, zaś zakończymy o godzinie 17. Osiem godzin sobotnich zajęć będzie rozdzielonych przerwami kawowymi i przerwą obiadową (łącznie około 11 godziny).

Fundacja FONIS po raz pierwszy organizuje Kurs Międzynarodowego Języka Migowego. Na zajęcia zapraszamy zarówno osoby niesłyszące jak i słyszące, które chcą nauczyć się efektywnej komunikacji na forum międzynarodowym. Kurs zaplanowaliśmy na dwa weekendy (11-12 oraz 18-19 września 2021). Łączna liczba zajęć to 30 godzin lekcyjnych.

Zajęcia poprowadzi Edyta Kozub. Pani Edyta jest osobą niesłyszącą. Pracuje jako tłumacz, wpisany do rejestru tłumaczy prowadzonego przez wojewodę. Ukończyła studia podyplomowe polskiego języka migowego (PJM) na Uniwersytecie Warszawskim.

Podczas trwania zajęć uczestnicy poznają krótką teorię o International Sign, alfabet palcowy i liczebniki palcowe, znaki dotyczące kolorów, dni tygodnia, miesięcy, a także znaki związane z czasem przeszłym i przyszłym. Ponadto program zajęć przewiduje kształtowanie umiejętności odwzorowywania kształtów i prostych
gestów oraz poznanie reguł wykorzystywanych podczas zadawania pytań. Uczestnicy będą wdrażani do samodzielnego formułowania wypowiedzi oraz odbierania i odczytywania nadawanych komunikatów. Wśród tematów na poziomie podstawowym znalazły się również odczytywanie monologów z filmów, opowiadania o sobie, rodzinie, najbliższych i o codziennym życiu oraz prowadzenia rozmowy na różne tematy.

Na ostatnich zajęciach kursu zaplanowaliśmy egzamin. Będzie on miał formę praktyczną, czyli rozmowy w międzynarodowym języku migowym. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy z oceną bardzo dobrą.

Szczegóły

Data:
18 września
Czas:
09:00 - 17:00
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Organizator

Fundacja FONIS

Miejsce

Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Wrocławskiej
ul. Katedralna 4
Wrocław, Dolnośląskie 50-328 Polska
+ Google Map