Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kurs pierwszej pomocy dla seniorów

19 kwietnia, 2023 @ 16:00 - 18:00

Instruktor i kursant pochylają się nad fantomem, stojący dokoła ludzie przyglądają się im

Kurs pierwszej pomocy dla seniorów. Fundacja FONIS serdecznie zaprasza niesłyszących i słabosłyszących członków Klubu Seniora „Integracja” na kurs z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Będzie to już druga część kursu zaplanowanego przez nas w projekcie „Aktywny senior”. Odbędzie się w środę 19 kwietnia 2023 roku. Rozpoczynamy o godzinie 16:00 w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu. Spotkanie potrwa 2 godziny i zakończy się o godz. 18.00.

Dlaczego warto wziąć udział? Otóż dlatego, że celem kursu jest nabycie przez uczestników wiadomości i umiejętności praktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy wszystkim tym, którzy  znaleźli  się w stanie bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia. Uczestnicy dowiedzą się między innymi, jak postępować w sytuacji bezpośredniego stanu zagrożenia życia, czyli w sytuacji zatrzymania krążenia. Będą również potrafili ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej bocznej ustalonej w momencie, gdy osoba jest nieprzytomna. Ponadto nabędą umiejętności pomocy w sytuacji zachłyśnięcia się lub zadławienia. Oczywiście Fundacja FONIS zapewni tłumaczenie kursu na język migowy.

Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale konieczne są zapisy. Te prowadzi pani Elżbieta Gorgoń (tel. 502 765 302).

Kurs pierwszej pomocy dla seniorów zorganizujemy w ramach realizacji zadania publicznego: „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2022-2023 – Aktywny senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

ramka z napisem Wrocław miasto spotkań

Szczegóły

Data:
19 kwietnia, 2023
Godzina:
16:00 - 18:00
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Accessibility Toolbar