Loading Events

« Wszystkie Events

  • This event has passed.

Majowy spacer po Ogrodzie Botanicznym

29 maja @ 15:00 - 16:30

Dwie uśmiechnięte panie w ogrodzie botanicznym, jedna z nich trzyma parasol

Powoli w Klubie Seniora „Integracja” tradycją staje się majowy spacer po Ogrodzie Botanicznym. Wtedy bowiem nasz Ogród jest najpiękniejszy. Dlatego też w środę 29 maja 2024 o godz. 15.00 Fundacja FONIS zaprasza serdecznie niesłyszących i słabosłyszących seniorów na wycieczkę do tego właśnie miejsca. Znajduje się ono przy ul. Henryka Sienkiewicza 23 we Wrocławiu. Jest to kolejna już propozycja rekreacji na świeżym powietrzu dla naszych podopiecznych.

Początki wrocławskiego Ogrodu Botanicznego sięgają roku 1811, kiedy to król pruski Fryderyk Wilhelm III podarował ok. 5 ha terenu Uniwersytetowi Wrocławskiemu. Na tym właśnie terenie założono Ogród. Natomiast w latach 90. XX wieku miejsce to wraz z historycznym centrum Wrocławia zostało uznane za pomnik historii.

Dziś jest nie tylko atrakcją turystyczną, ale również, a może przede wszystkim, miejscem, gdzie w spokoju można pospacerować, podziwiać piękne i niezwykłe rośliny. Ogród najpiękniejszy jest w maju, bo to w tym właśnie miesiącu kwitnie większość roślin. Jest tu więc kolorowo i niezwykle.

Ze względów organizacyjnych konieczne są zapisy u pani Elżbiety Gorgoń (tel. 502 765 302). Spotykamy się więc w środę 29 maja o godz. 15.00 „pod 4” i stąd wspólnie pójdziemy do Ogrodu Botanicznego. A tych, którzy po spacerze będą chcieli zostać na środową wieczorną mszę św. w naszym Duszpasterstwie Niesłyszących, zaprosimy potem na kawę i ciasteczko.

Majowy spacer po Ogrodzie Botanicznym to wyjście rekreacyjne organizowane w ramach realizacji zadania publicznego: „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w 2024 roku – Aktywny senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

ramka z napisem Wrocław miasto spotkań

Details

Date:
29 maja
Time:
15:00 - 16:30
Event Tags:
, , ,

Accessibility Toolbar