Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Międzynarodowy Dzień Głuchych 2020

3 października @ 15:00 - 18:00

usłysz nas (11)

Międzynarodowy Dzień Głuchych 2020 to święto, które zwykle przypada na ostatnią niedzielę września. W tradycję wpisało się również świętowanie Międzynarodowego Tygodnia Głuchych. Od kilku już lat jest to także ważny dzień w kalendarzu imprez i wydarzeń Fundacji FONIS.

Dlatego też i w tym roku przygotowaliśmy dla Was specjalne wydarzenie na Międzynarodowy Dzień Głuchych 2020. Otóż w sobotę 3 października o godz. 15.00 zapraszamy całą społeczność osób niesłyszących – dzieci, młodzież, dorosłych, seniorów – wraz z rodzinami na spotkanie z ekologiem i podróżnikiem panem Dominikiem Dobrowolskim. Pan Dominik, który od lat angażuje się w walkę z zaśmieceniem rzek oraz Morza Bałtyckiego, opowie o ekologii, a w szczególności o problemie z plastikiem. W czasie spotkania będziemy mieć możliwość rozmowy z ekologiem o tym, jak samemu, w prosty sposób, dbać o przyrodę i świat wokół nas. Podczas spotkania pokażemy też zdjęcia z wystawy Bałtycka Odyseja, która prezentuje śmieci – skarby znalezione na polskich plażach podczas ich sprzątania. Akcję oraz wystawę zorganizował bank Credit Agricole oraz spółka EFL.

Prelekcja odbędzie się w sali Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej. A po spotkaniu, które potrwa około półtorej godziny, zaprosimy wszystkich uczestników na wycieczkę również w ekologicznym klimacie. Będzie to przejażdżka meleksami po najbardziej urokliwych zakątkach Starego Miasta/Rynku. Spotkanie będzie dobrym momentem do integracji międzypokoleniowej.

Ze względów organizacyjnych konieczne są zapisy. Można zapisać się, pisząc sms (nr tel. 690 502 670) lub wysyłając maila (kontakt@fonis.pl) do Fundacji FONIS.

Imprezę organizujemy wspólnie z bankiem Credit Agricole, z którym współpracuje nasza organizacja.

Szczegóły

Data:
3 października
Czas:
15:00 - 18:00
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Organizator

Fundacja FONIS

Miejsce

Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Wrocławskiej
ul. Katedralna 4
Wrocław,Dolnośląskie50-328Polska
+ Google Map
%d bloggers like this: