Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Mikołajki 2020 w Fundacji FONIS

6 grudnia, 2020 @ 15:00 - 18:00

Mikołajki 2020 w Fundacji FONIS. Do 6 grudnia pozostał już tylko miesiąc. Dlatego ruszamy z przygotowaniami do tegorocznych Mikołajek. Mimo, że w Polsce trwa epidemia i wiele wydarzeń jest odwołanych, postanowiliśmy, że Mikołajki 2020 z Fundacją FONIS odbędą się zgodnie z planem. Będzie jednak nieco inaczej…

Inaczej, czyli jak?

W tym roku nie będzie wspólnego spotkania ze świętym Mikołajem. Nie będzie też występów artystycznych. Ale będą prezenty:) W niedzielne popołudnie 6 grudnia nasi wolontariusze odwiedzą dzieci mieszkające we Wrocławiu, aby przekazać im mikołajkowe upominki. Natomiast rodzice dzieci spoza Wrocławia mogą odebrać paczki w biurze fundacji lub poprosić nas o przesłanie jej pocztą.

Mimo że tegoroczne Mikołajki będą miały inny przebieg niż te w poprzednich latach, nie rezygnujemy z części artystycznej. Przygotujemy filmową opowieść na podstawie baśni “Jaś i Małgosia” (Jaś i Małgosia – tekst baśni). Aby to uczynić, będziemy potrzebować pomocy dzieci. Otóż każde dziecko, które chce otrzymać prezent, musi przygotować ilustrację do nagrania. Może to być rysunek do bajki “Jaś i Małgosia” wykonany dowolną techniką. Może to także być zdjęcie dziecka przebranego za jakąś postać z tej właśnie baśni. Gotowe prace (rysunki lub zdjęcia) należy przekazać do nas przed 29 listopada. Nagrodzimy trzy najlepsze prace.

Jak można zapisać dziecko na Mikołajki 2020 w Fundacji FONIS?

Aby zapisać dziecko na Mikołajki, trzeba przesłać pracę plastyczną lub zdjęcie dziecka do Fundacji FONIS. Może to być skan pracy przesłany na adres mailowy: kontakt@fonis.pl. Możecie również przesłać pracę listownie na adres fundacji (ul. Katedralna 4/1, 50-328 Wrocław). Do pracy musicie dołączyć jeszcze następujące informacje: imię i nazwisko dziecka, adres zamieszkania, wiek dziecka oraz telefon kontaktowy do rodziców.

Dzieci w wieku 0-5 mogą uczestniczyć w Mikołajkach bez przesyłania rysunku i zdjęcia. Zaś dzieci od 6 roku życia muszą wykonać to zadanie.

Kto może uczestniczyć w Mikołajkach?

Zapisać mogą się wyłącznie dzieci z Wrocławia oraz dzieci mieszkające w innych miejscowościach na Dolnym Śląsku. Muszą być niesłyszące, słabosłyszące albo związane ze światem ciszy (mają niesłyszących rodziców lub rodzeństwo).

Poniżej prezentujemy informację o tegorocznych Mikołajkach w języku migowym. Jeśli zaś macie pytania, możecie do nas pisać (kontakt@fonis.pl) lub dzwonić (tel. 690 502 670). Możecie również kontaktować się na komunikatorze messenger z Marią Gasiewicz.

https://www.facebook.com/349736225363766/videos/728858621311840/

Szczegóły

Data:
6 grudnia, 2020
Czas:
15:00 - 18:00