Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Na wiosenny spacer (2)

16 kwietnia @ 14:00 - 15:30

Na wiosenny spacer

W środę 16 kwietnia 2021 zapraszamy serdecznie niesłyszących i słabosłyszących seniorów z Klubu Seniora „Integracja” na drugi wiosenny spacer. Będzie to spacer z kijkami, tzw. nordic walking.

Trwająca wciąż sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju uniemożliwia wyjścia do kina, teatru czy muzeum. Dlatego też postanowiliśmy zaprosić seniorów na spacer na świeżym powietrzu. W dniu spaceru spotkamy się „pod 4” o godz. 14.00. Stąd wyruszymy na półtoragodzinny spacer z kijkami pod czujnym okiem pani Klaudii. Nie trzeba mieć swojego sprzętu. Kijki do nordic walking zapewnia prowadząca spacer. Konieczne natomiast są zapisy na udział w wydarzeniu. Chętnych prosimy więc o zapisywanie się u p. Elżbiety Gorgoń (tel. 502 765 302), która prowadzi nasz Klub Seniora „Integracja”. Spacer zakończy się ok. godz. 15.30.

Jeżeli zaś zdarzy się taka sytuacja, że będzie brzydka pogoda, to przełożymy spacer na inny dzień. Ale miejmy nadzieję, że ani COVID-19, ani padający deszcz czy wiatr nie pokrzyżuje naszych planów.

Dla niewtajemniczonych dodajmy tylko, że nordic walking to forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijami. Wymyślono ją natomiast w Finlandii w latach 20. XX wieku jako całoroczny trening dla narciarzy biegowych.

Na wiosenny spacer to kolejna propozycja w ramach realizacji zadania publicznego: Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2020-2021– Aktywny senior współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.

Szczegóły

Data:
16 kwietnia
Czas:
14:00 - 15:30
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Organizator

Fundacja FONIS