Loading Events

« Wszystkie Events

  • This event has passed.

Narodowy Spis Powszechny (II)

12 maja, 2021 @ 17:00 - 18:00

Rodzina na niebieskim tle z napisem Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Narodowy Spis Powszechny (II). Od 1 kwietnia 2021 roku trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Informujemy, że Główny Urząd Statystyczny przygotował zapewnił tłumaczenie pytań na polski język migowy. Migane filmiki dostępne są na stronie www.pjm.spis.gov.pl.

Fundacja FONIS przygotowała propozycję pomocy dla osób niesłyszących i niewidomych, które potrzebują wsparcia przy wypełnieniu samopisu internetowego. Nasz wolontariusz będzie dyżurował w biurze przy ul. Katedralnej 4 w każdą środę maja w godzinach 17-18. Kolejny dyżur wypadnie 12 maja.

Aby skorzystać z pomocy przy spisie konieczne jest wcześniejsze umówienie się na wizytę. Można to uczynić poprzez sms (tel. 690 502 670) lub mailowo (mail: kontakt@fonis.pl).

Powszechny Spis jest to czas, kiedy państwo, zadając obywatelom kilka pytań, stara się zdiagnozować: „ilu nas jest”, „kim jesteśmy” i „jak żyjemy”. Spisy powszechne obejmują całą populację ludności i mieszkań (w przypadku narodowego spisu powszechnego ludności i mieszkań) lub gospodarstw rolnych (w przypadku powszechnego spisu rolnego). Oznacza to, że dane uzyskiwane w wyniku spisu powszechnego pochodzą od wszystkich obywateli. Co istotne, w przypadku wielu cech demograficzno-społecznych, jak np. wyznanie, narodowość czy stopień niepełnosprawności, spisy powszechne są dla państwa jedynym źródłem danych.

Tegoroczny spis będzie trwał aż do 30 września 2021 roku. Aby się spisać należy odwiedzić stronę www.spis.gov.pl i odpowiedzieć na pytania przygotowane przez Główny Urząd Statystyczny (GUS). Można również spisać się przez telefon – infolinia spisowa działa pod numerem 22 279 99 99 od poniedziałku do piątku od godz. 8 do 18. Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy.

Details

Date:
12 maja, 2021
Time:
17:00 - 18:00
Event Tags:
, , , , , ,

Organizer

Fundacja FONIS

Venue

Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Wrocławskiej
ul. Katedralna 4
Wrocław, Dolnośląskie 50-328 Polska
+ Google Map

Accessibility Toolbar