Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

NON POSSUMUS – premiera filmu o kardynale Wyszyńskim

29 sierpnia @ 16:00 - 17:00

Widok na plecy kardynała klęczącego w kościele. Na środku napis NON POSSUMUS

NON POSSUMUS – premiera filmu o kardynale Wyszyńskim. We wrześniu 2020 roku rozpoczęliśmy pracę nad nagraniem wyjątkowego filmu o Prymasie Tysiąclecia. Dziś zapraszamy Was na premierę filmu zatytułowanego NON POSSUMUS.

W filmie uczestniczyli niesłyszący i słabosłyszący aktorzy. Dla wielu z nich był to debiut przed kamerami, ale wszyscy spisali się na medal. Sami będziecie mogli to ocenić w niedzielę 29 sierpnia 2021 roku. Na ten dzień bowiem zaplanowaliśmy pierwszy publiczny pokaz filmu. Odbędzie się on w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu przy ul. Piłsudskiego 64a.

Premierę filmu poprzedzi prelekcja księdza doktora Andrzeja Gałki z Warszawy, który był jedną z osób zaangażowanych w proces beatyfikacyjny kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przybliży on postać oraz nauczanie Prymasa Tysiąclecia. Sam zaś film przedstawia ten okres z życia kardynała, który związany jest z jego aresztowaniem i uwięzieniem. O wyjątkowości filmu świadczy fakt, że jest on nagrany w języku migowym. Aby zapewnić dostępność także osobom słyszącym, nieznającym języka migowego, przygotowaliśmy napisy w języku polskim.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a liczba miejsc jest ograniczona. Aby móc wziąć udział w pokazie filmu, trzeba jednak posiadać bilet. Bezpłatne bilety na pokaz możecie odbierać w siedzibie Fundacji FONIS przy ul. Katedralnej 4 od początku sierpnia. Chętnych zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub sms-owego pod numerem 690 502 670.

Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły

Data:
29 sierpnia
Czas:
16:00 - 17:00
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Organizator

Fundacja FONIS

Miejsce

Dolnośląskie Centrum Filmowe
Piłsudskiego 64a
Wrocław,
+ Google Map