Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Ogród Japoński jesienią

13 września @ 11:00 - 12:30

Staw pokryty wodną roślinnością, w tle mostek po którym spacerują ludzie, na środku mostku zadaszenie

Ogród Japoński jesienią. Serdecznie zapraszamy członków Klubu Seniora „Integracja” do udziału w kolejnym wydarzeniu adresowanym głównie do osób niesłyszących i słabosłyszących. Tym razem wyruszymy na jesienny spacer do Parku Szczytnickiego, a w zasadzie do Ogrodu Japońskiego, który jest jego częścią. Seniorzy nie tylko będą podziwiać to wyjątkowe miejsce, ale również poznają jego historię.

Spacer odbędzie się 13 września 2023 roku, czyli w środę. Spotykamy się o godzinie 11.00 przy iglicy, która mieści się przy Hali Stulecia we Wrocławiu (ulica Wystawowa 1). Konieczne są wcześniejsze zapisy u pani Elżbiety Gorgoń (sms: 502 765 302).

Wrocławski Ogród Japoński to miejsce wyjątkowe, które powstało z podziwu dla japońskiej sztuki ogrodowej. W jego tworzeniu brali udział specjaliści z Kraju Kwitnącej Wiśni, zaś historia miejsca sięga roku 1913. Przez ostatnie stulecie ogród przechodził liczne przemiany. Prawdziwie japońskiego charakteru nabrał dopiero po ostatnich renowacjach, pod koniec XX wieku. Dziś jest kawałkiem żywej, orientalnej kultury w środku Europy, który pozwala docenić piękno oryginalnych, pochodzących z Japonii roślin. Mieszkańcy Wrocławia uznają go za jeden z najładniejszych punktów w mieście. A zatem do zobaczenia.

Ogród Japoński jesienią to wyjście, które odbędzie się w ramach realizacji zadania publicznego: „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2022-2023 – Aktywny senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl)

ramka z napisem Wrocław miasto spotkań

Szczegóły

Data:
13 września
Godzina:
11:00 - 12:30
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Accessibility Toolbar