Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Pasieka Smakulskich we Wrocławiu

21 lutego, 2023 @ 11:00 - 12:30

Logo Pasieki Smakulskich

Pasieka Smakulskich we Wrocławiu to zaproszenie na warsztaty pszczelarskie dla naszych drogich seniorów. Zaproszenie kierujemy do niesłyszących i słabosłyszących członków Klubu Seniora „Integracja”. W tym roku warsztaty będą miały charakter stacjonarny. To Pasieka przyjedzie do nas! Warsztaty odbędą się we wtorek 21 lutego 2023 w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul .Katedralnej 4, czyli „pod 4”. Zajęcia rozpoczną się o godz. 11.00 i potrwają półtorej godziny. Zakończymy je zatem około godziny 12.30.

Warsztaty pszczelarskie to dobra okazja do tego, aby w miłej atmosferze poznać sekrety pszczół. Podczas spotkania uczestnicy wykonują przedmioty z pszczelich produktów. Jest to nie tylko wspaniała zabawa. Seniorzy zaskoczeni niezwykłością życia pszczół biorą również udział w dyskusji, która zwiększa zainteresowanie najważniejszymi owadami na świecie.

Program warsztatów obejmuje takie zagadnienia jak: fenomen pszczół miodnych – podobieństwo rodziny pszczelej do ssaka, poznanie najważniejszych produktów pszczelich, a także ich degustacja i omówienie. Ponadto uczestnicy będą mogli zadać prowadzącym pytania dotyczące świata pszczół i uzyskać na nie odpowiedź.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Zapisać można się u p. Elżbiety Gorgoń (tel. 502 765 302). Nie zwlekajcie zatem!

Pasieka Smakulskich we Wrocławiu to warsztaty pszczelarskie, które odbędą się w ramach realizacji zadania publicznego: „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2022-2023 – Aktywny senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

ramka z napisem Wrocław miasto spotkań

Szczegóły

Data:
21 lutego, 2023
Godzina:
11:00 - 12:30
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Accessibility Toolbar