Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Pielgrzymka do Henrykowa 2023

26 sierpnia @ 09:00 - 17:00

Na żółtym tle plakatu informacje o pielgrzymce i pikniku integracyjnym niepełnosprawnych w Henrykowie

Pielgrzymka do Henrykowa 2023. Wspólnie z Duszpasterstwem Niesłyszących i Niewidomych Archidiecezji Wrocławskiej zapraszamy Was do udziału w pielgrzymce do Henrykowa. To już po raz 14 w pocysterskim klasztorze spotkają się osoby niepełnosprawne, ich rodziny i przyjaciele. Na zaproszenie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej, które jest głównym organizatorem wydarzenia, przybywa zwykle około tysiąca osób. Jak będzie w tym roku? Czas pokaże.

Pielgrzymka odbędzie się tradycyjnie w ostatnią sobotę sierpnia. W tym roku będzie to 26 sierpnia. Startujemy z przystanku MPK przy ul. Suchej (obok dworca Wrocław Główny) o godzinie 9.00. Po dotarciu do Henrykowa uczestniczymy w programie przygotowanym przez organizatorów. Ten zaś przedstawia się następująco:

11.00 – Modlitwa różańcowa

11.30 – Msza święta w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Henrykowie.

12.45 – poczęstunek przygotowany przez organizatorów.

13.30 – część artystyczna, wspólna zabawa, piknik.

16.00 – zakończenie pielgrzymki.

Powrót do Wrocławia planujemy mniej więcej na godzinę 17.00.

Do udziału w XIV Pielgrzymce Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół w Henrykowie zapraszamy przede wszystkim osoby niesłyszące i słabosłyszące oraz niewidome i słabowidzące. Aby się zapisać kontaktujcie się z Fundacją FONIS za pomocą maila (kontakt@fonis.pl) lub telefonicznie (sms: 690 502 670). Można również zapisać się u księdza Tomasza Filinowicza z Duszpasterstwa Niesłyszących i Niewidomych Archidiecezji Wrocławskiej. Koszt udziału w pielgrzymce (przejazd autokarem i ubezpieczenie) wynosi 35zł/osobę. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego nie zwlekajcie z zapisami.

Szczegóły

Data:
26 sierpnia
Godzina:
09:00 - 17:00

Accessibility Toolbar