Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Pielgrzymka do Izraela

1 lutego, 2019 @ 07:30 - 8 lutego, 2019 @ 23:30

1000$
Pielgrzymka-do-Ziemi-Świętej
Featured Video Play Icon

Pielgrzymka do Izraela została zaplanowana w dniach 1-8 lutego 2019 roku (ferie zimowe). Organizatorem pielgrzymki jest wrocławskie Duszpasterstwo Niesłyszących oraz biuro podróży Camino Travel przy współpracy z Fundacją FONIS

Ponieważ warto się dobrze przygotować do wyjazdu przedstawiamy poniżej garść informacji przydatnych przede wszystkim tym, którzy po raz pierwszy będą w Ziemi Świętej.

Informacje_praktyczne_Izrael_01-08.02.2019 zawierają dane na temat ubezpieczenia, paszportu, linii lotniczych i bagażu, elektryczności, a także czasu w Izraelu. Są tam również informacje o walucie, stroju, kuchni, kieszonkowym, klimacie, zabezpieczeniu medycznym oraz o dostępie do internetu.

Warto podkreślić, że nie będzie zbierana dodatkowa opłata 50 dolarów na napiwki, mimo że taka informacja jest w załączniku.

Zapraszamy również do zapoznania się z informacjami dotyczącymi Ubezpieczenie podróży zagranicznych oraz Ogólne warunki uczestnictwa w imprezach turystycznych 2018-2019.

Przed wylotem do Izraela odbędzie się jeszcze spotkanie organizacyjne, na którym będzie można dopytać o różne sprawy. Będzie ono na początku stycznia. Natomiast dokładną datę podamy w późniejszym terminie.

Ramowy program pielgrzymki do Izraela (kolejność zwiedzania może ulec zmianie):

Dzień 1:

wylot z Wrocławia do Tel Avivu. Betlejem, Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego, Groty Mlecznej, przejazd na Pole Pasterzy. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2:

Śniadanie, przejazd do Cezarei Nadmorskiej, kościół Stella Maris. Nazaret, Kana Galilejska, Góra Tabor. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3:

Śniadanie, Góra Ośmiu Błogosławieństw, kościół Rozmnożenia Chleba, Msza św. w Kafarnaum, rejs po jeziorze Galilejskim, odpoczynek, opcjonalnie lunch: Ryba św. Piotra. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4:

Śniadanie, przejazd Doliną Jordanu, pustynia Judzka, Jerycho, widok na Górę Kuszenia, Morze Martwe – kąpiel. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5:

Śniadanie, Wejście do Starego miasta Jerozolimy, kościół św. Anny, Sadzawka Betesda, Meczet Al.-Aqsa (o ile będzie dostępny), Kopuła Skały, Ecce Homo, więzienie Chrystusa. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6:

Śniadanie, Góra Oliwna, kościół Ojcze Nasz i Wniebowstąpienia oraz Dominus Flevit, Getsemani (ogród oliwny). Następnie Kościół Zaparcia się św. Piotra, Kościół z Grobem NMP, wzgórze Syjon i kościół Zaśnięcia NMP. Pokój Ostatniej Wieczerzy – Wieczernik oraz Grób Króla Dawida. Przejście pod ścianę płaczu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7:

Śniadanie, Przejazd do Betanii – nawiedzenie domu Marii, Marty i Łazarza. Menora, parlament izraelski, przejazd do Ain Karim, zwiedzanie kościoła Narodzenia św. Jana Chrzciciela, transfer do YAD VASHEM. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8:

transfer na lotnisko, przelot do Polski.

 

Cena:

950 USD (podczas zapisów wpłata zaliczki 1500zł. na koszty przelotu, dopłata całości wg aktualnego kursu dolara – miesiąc przed wylotem)

Cena nie obejmuje:

– Obowiązkowo – opłaty napiwków na miejscu 50 USD/os.

– Napojów do obiadokolacji.

Cena zawiera: przelot do Tel Avivu, 7 noclegów w hotelach (pokoje 2, 3 osobowe), śniadania i obiadokolacje, jak również bilety wstępów i ubezpieczenie (NNW, KL+bagaż). Realizacja programu autokarem klimatyzowanym. Zapewniona będzie także opieka pilota, kapłana, przewodnika, jak również tłumacza języka migowego.

 

Zapisy już zakończone. W przypadku pytań prosimy o kontakt: ks. Tomasz Filinowicz, tel. 510 635 490 email: filin@poczta.onet.pl. Będzie też możliwe zadanie pytań na styczniowym spotkaniu organizacyjnym

Szczegóły

Start:
1 lutego, 2019 @ 07:30
Koniec:
8 lutego, 2019 @ 23:30
Koszt:
1000$
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Organizatorzy

Duszpasterstwo Niesłyszących we Wrocławiu
Biuro Podróży Camino Travel

Miejsce

Ziemia Święta
Izrael + Google Map