Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Pielgrzymka Niewidomych do Lasek

18 września, 2021 @ 08:00 - 17:00

Kaplica Centralna w Ośrodku dla Niewidomych w Laskach

We wrześniu odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Niewidomych do Lasek. Zwykle jest to dwudniowe wydarzenie, gromadzące około tysiąca osób z dysfunkcją wzroku z całego kraju. Odbywa się co dwa lata i za każdym razem celem jest inne miejsce. Ostatnia taka pielgrzymka miała miejsce w roku 2019. Wówczas to środowisko niewidomych i niedowidzących pielgrzymowało do trzebnickiego sanktuarium świętej Jadwigi. Mieliśmy zaszczyt wspierać Krajowe Duszpasterstwo Niewidomych w organizacji tego wydarzenia (W gościnnej Trzebnicy).

Tym razem pielgrzymka odbędzie się w nieco zmienionej formie. Zamiast dwudniowego wydarzenia organizatorzy zapraszają na jeden dzień do Lasek. Miejsce jest nieprzypadkowe. Laski są bowiem Ośrodkiem dla Niewidomych, który założyła Matka Czacka i w którym kapelanem był kardynał Wyszyński. Obie te postacie zostaną beatyfikowane w Warszawie w niedzielę 12 września 2021 roku. Niespełna tydzień później, w sobotę 18 września 2021 roku, środowisko osób niewidomych i słabowidzących zgromadzi się w Laskach. Będzie to okazja do dziękczynienia za beatyfikację. Uroczystościom będzie przewodniczył kardynał Kazimierz Nycz.

Fundacja FONIS wraz z Duszpasterstwem Niewidomych Archidiecezji Wrocławskiej organizuje wyjazd na to wydarzenie. Startujemy o godzinie 6 rano z Wrocławia, aby zdążyć na Mszę Świętą, która rozpocznie się o godzinie 11. Powrót do Wrocławia przewidujemy w godzinach wieczornych (około 20). Koszt udziału w pielgrzymce wynosi 30 zł.

Aby się zapisać należy skontaktować się z naszą Fundacją (tel. 690 502 670) lub też z ks. Tomaszem Filinowiczem (tel. 510 635 490). Liczba miejsc jest ograniczona, więc nie zwlekajcie z zapisami.

Serdecznie zapraszamy! Pielgrzymka Niewidomych do Lasek – 18 września 2021r.

Szczegóły

Data:
18 września, 2021
Godzina:
08:00 - 17:00
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Organizatorzy

Fundacja FONIS
Duszpasterstwo Niewidomych Archidiecezji Wrocławskiej

Miejsce wydarzenia

Ośrodek dla Niewidomych w Laskach