Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Pierwsza pomoc – kurs dla seniorów

18 sierpnia, 2022 @ 15:30 - 17:30

kurs-pierwszej-pomocy-i-obsługi-aed2

Pierwsza pomoc – kurs dla seniorów. Fundacja FONIS serdecznie zaprasza niesłyszących i słabosłyszących członków Klubu Seniora „Integracja” na kurs z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pierwsza część kursu zaplanowana przez nas na ten rok odbędzie się w czwartek 18 sierpnia 2022 roku. Rozpoczynamy o godzinie 15:30 w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu. Spotkanie potrwa 2 godziny i zakończy się o godz. 17.30.

Dlaczego warto wziąć udział? Otóż dlatego, że celem kursu jest nabycie przez uczestników wiadomości i umiejętności praktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy wszystkim tym, którzy  znaleźli  się w stanie bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia. Uczestnicy dowiedzą się między innymi, jak postępować w sytuacji bezpośredniego stanu zagrożenia życia, czyli w sytuacji zatrzymania krążenia. Będą również potrafili ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej bocznej ustalonej w momencie, gdy osoba jest nieprzytomna. Ponadto nabędą umiejętności pomocy w sytuacji zachłyśnięcia się lub zadławienia. Oczywiście Fundacja FONIS zapewni tłumaczenie kursu na język migowy.

Kurs poprowadzi przedstawiciel zaprzyjaźnionej z nami firmy First Aid24 działającej na rynku medycznym od 2010 roku. Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale konieczne są zapisy. Te prowadzi pani Elżbieta Gorgoń (tel. 502 765 302).

Pierwsza pomoc – kurs dla seniorów zorganizujemy w ramach realizacji zadania publicznego: „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2022-2023 – Aktywny senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

ramka z napisem Wrocław miasto spotkań

Szczegóły

Data:
18 sierpnia, 2022
Godzina:
15:30 - 17:30
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Accessibility Toolbar