Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Pierwsza pomoc – szkolenie

4 marca, 2020 @ 16:00 - 19:00

first aid24 (2)

Pierwsza pomoc – szkolenie. Fundacja FONIS serdecznie zaprasza na szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy z użyciem automatycznego defibrylatora AED. Szkolenie odbędzie się w środę 4 marca 2020. Rozpoczynamy o godzinie 16:00 w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4. Potrwa około 3 godziny.

 

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że warto wziąć udział w tym szkoleniu! Dlaczego?

 

Otóż dlatego, że celem  szkolenia jest nabycie przez uczestników wiadomości i umiejętności  praktycznych z zakresu  udzielania pierwszej  pomocy  wszystkim  tym, którzy  znaleźli  się w stanie bezpośredniego  zagrożenia zdrowia i  życia. Dowiemy się między innymi, jak postępować w sytuacji bezpośredniego stanu zagrożenia życia, czyli w sytuacji zatrzymania krążenia. Będziemy również potrafili ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej bocznej ustalonej w momencie, gdy osoba jest nieprzytomna. Ponadto nabędziemy umiejętności pomocy w sytuacji zachłyśnięcia się lub zadławienia osoby dorosłej i  dziecka. Efektem będzie także poznanie zasad działania i umiejętność obsługi automatycznego defibrylatora AED.

 

Zajęcia adresujemy nie tylko do młodzieży, ale również do osób starszych chcących nabyć praktycznych umiejętności pierwszej pomocy przedmedycznej. Fundacja zapewni tłumaczenie szkolenia na język migowy.

 

Dodajmy, że szkolenie poprowadzi firma First Aid24 działająca na rynku medycznym od 2010 roku. Świadczy usługi z zakresu medycyny ratunkowej, prowadzi kursy i szkolenia pierwszej pomocy, zajmuje się doradztwem, a także sprzedażą sprzętu szkoleniowego i ratującego życie w postaci automatycznych  defibrylatorów AED. Natomiast w skład zespołu wchodzą tylko doświadczeni ratownicy medyczni czynni zawodowo, pracujący na co dzień w zespołach państwowego ratownictwa medycznego (ZRM), jak również w szpitalnych  oddziałach ratunkowych (SOR).

Szczegóły

Data:
4 marca, 2020
Godzina:
16:00 - 19:00
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Organizatorzy

Fundacja FONIS
First Aid24

Miejsce wydarzenia

Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Wrocławskiej
ul. Katedralna 4
Wrocław, Dolnośląskie 50-328 Polska
+ Google Map

Accessibility Toolbar