Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Piesza Pielgrzymka do Trzebnicy 2021

16 października @ 06:30 - 19:00

Znaczek pielgrzymkowy, a na nim święta Jadwiga i rodzina, obok data i hasło pielgrzymki: Z rodziną do św. Jadwigi
Piesza Pielgrzymka do Trzebnicy 2021. Serdecznie zapraszamy – nie tylko wolontariuszy Fundacji FONIS – do udziału w tegorocznej pieszej pielgrzymce do Trzebnicy. Celem jest sanktuarium świętej Jadwigi Śląskiej, która patronuje ziemi dolnośląskiej.
Pielgrzymka wyruszy wczesnym rankiem w sobotę 16 października 2021. Nasza grupa spotyka się o godzinie 6.30 przy ul. Katedralnej 4. Stąd – wraz z około 10 tysiącami innych ludzi (bo zwykle tyle ludzi uczestniczy w pielgrzymce) – wyruszymy na około 30 kilometrową trasę. Organizatorzy podzielili ją na cztery etapy. Po ostatnim, już na zakończenie (około godziny 16.30) będziemy uczestniczyć we Mszy Świętej przy ołtarzu polowym w Trzebnicy.
Szczegółowy program pielgrzymki znajdziecie na stronie www.pielgrzymka.pl. Udział jest bezpłatny. Osoby, które będą uczestniczyć w pielgrzymce proszone są o kontakt z ks. Tomaszem. Kapłan bowiem będzie organizował transport powrotny do Wrocławia.
Dla tych, którzy będą po raz pierwszy pielgrzymować to Trzebnicy mamy kilka podpowiedzi. Po pierwsze warto zabrać ze sobą ciepłe ubranie, gdyż poranki i wieczory w październiku bywają chłodne. Ponadto warto też zabrać termos z herbatą i wyżywienie na cały dzień. Przydatnym będzie również coś na czym będziecie mogli usiąść na postojach (na przykład karimata).
Piesza Pielgrzymka do Trzebnicy 2021 odbędzie się pod hasłem: “Z rodziną do świętej Jadwigi”. Do udziału zapraszamy więc przede wszystkim rodziny, ale i osoby indywidualne. Do zobaczenia!

Szczegóły

Data:
16 października
Czas:
06:30 - 19:00
Wydarzenie Tagi:
, , ,