Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Piesza Pielgrzymka do Trzebnicy 2022

15 października, 2022 @ 06:30 - 19:00

Na rysunku plecy kilku obejmujących się osób z hasłem "Idziemy razem", przed nimi wizerunek św. Jadwigi Śląskiej
Piesza Pielgrzymka do Trzebnicy 2022. Serdecznie zapraszamy – nie tylko wolontariuszy Fundacji FONIS – do udziału w tegorocznej pieszej pielgrzymce do Trzebnicy. Celem jest sanktuarium świętej Jadwigi Śląskiej, która patronuje ziemi dolnośląskiej.
Pielgrzymka wyruszy wczesnym rankiem w sobotę 15 października 2022. Nasza grupa spotyka się o godzinie 6.30 przy ul. Katedralnej 4. Stąd – wraz z około 10 tysiącami innych ludzi (bo zwykle tyle ludzi uczestniczy w pielgrzymce) – wyruszymy na około 30 kilometrową trasę. Organizatorzy podzielili ją na cztery etapy. Po ostatnim, już na zakończenie (około godziny 16.30) będziemy uczestniczyć we Mszy Świętej przy ołtarzu polowym w Trzebnicy.
Szczegółowy program pielgrzymki znajdziecie na stronie www.pielgrzymka.pl. Udział jest bezpłatny. Osoby, które będą uczestniczyć w pielgrzymce proszone są o kontakt z ks. Tomaszem. Kapłan bowiem będzie organizował transport powrotny do Wrocławia.
Dla tych, którzy będą po raz pierwszy pielgrzymować to Trzebnicy mamy kilka podpowiedzi. Po pierwsze warto zabrać ze sobą ciepłe ubranie, gdyż poranki i wieczory w październiku bywają chłodne. Ponadto warto też zabrać termos z herbatą i wyżywienie na cały dzień. Przydatnym będzie również coś na czym będziecie mogli usiąść na postojach (na przykład karimata).
Piesza Pielgrzymka do Trzebnicy 2022 odbędzie się pod hasłem: “Idziemy razem”. Do udziału zapraszamy więc zarówno całe rodziny, jak i osoby indywidualne. Do zobaczenia!

Szczegóły

Data:
15 października, 2022
Godzina:
06:30 - 19:00
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Accessibility Toolbar