Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Po dwumiesięcznej przerwie…

28 listopada, 2019 @ 17:00 - 18:00

festyn św. Filipa Smaldone 2018 (11)

Po dwumiesięcznej przerwie wracamy do spotkań wolontariuszy Fundacji FONIS. Listopadowe spotkanie odbędzie się tradycyjnie już w ostatni czwartek miesiąca. Tym razem jest to 28 listopada 2019 roku. Tradycyjnie też spotkamy się w sali numer 15 w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4. Spotkanie rozpoczniemy o godzinie 17.00

Po dwumiesięcznej przerwie trzeba zaplanować działania na nadchodzący miesiąc grudzień. To moment w kalendarzu, który obfitował będzie w różne wydarzenia. Wśród nich znajdzie się nie tylko spotkanie mikołajkowe dla dzieci i dorosłych, ale też wigilia dla wolontariuszy oraz spotkanie Taize. Tę propozycję kierujemy przede wszystkim do młodzieży. Będziemy również zajmować się kolportażem Kalendarza Niesłyszących 2020. W pakiecie działań znajdzie się ruchoma szopka, która rozbłyśnie mnogością światełek w kaplicy niesłyszących w kościele na Piasku.

Na spotkanie zaś zapraszamy nie tylko tych, którzy aktualnie są wolontariuszami Fundacji FONIS, ale również tych, którzy chcieliby dołączyć do naszego zespołu. Mogą to być zarówno osoby znające język migowy, jak i takie, którzy go jeszcze nie znają.

Poniżej przypomnijmy znaczenie słowa wolontariusz. Otóż wolontariuszem jest ten, kto dobrowolnie i świadomie angażuje się w pracę na rzecz osób, organizacji pozarządowych, a także rozmaitych instytucji działających w różnych obszarach społecznych. Wolontariusz nie pobiera z tytułu wykonywanej pracy wynagrodzenia w sensie materialnym. Czerpie natomiast niewątpliwie niematerialne korzyści z bycia wolontariuszem. Jest to chociażby poczucie satysfakcji czy też zdobycie doświadczenia.

Szczegóły

Data:
28 listopada, 2019
Czas:
17:00 - 18:00
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , ,

Organizator

Fundacja FONIS

Miejsce

Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Wrocławskiej
ul. Katedralna 4
Wrocław,Dolnośląskie50-328Polska
+ Google Map
%d bloggers like this: