Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Rękodzieło 2 – warsztaty dla seniorów cz.2

24 września @ 17:00 - 19:00

warsztaty dla seniorów - cz. 2

Rękodzieło 2 – warsztaty dla seniorów cz.2. Zapraszamy serdecznie na kolejne zajęcia warsztatowe w ramach projektu „Aktywny senior”. Ponieważ zaplanowane na środę 16 września warsztaty rękodzieła nie odbyły się z przyczyn od nas niezależnych, wyznaczyliśmy nowy termin. Będzie to środa 24 września 2020 roku. Rozpoczynamy o godz. 17.00 w sali nr 15 w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4. W warsztatach może wziąć udział 7-oosobowa grupa seniorów, dlatego prosimy o wcześniejsze zapisy. Grupa pierwsza miała już te same zajęcia we wtorek 15 września 2020 roku. Zapisy prowadzi p. Elżbieta Gorgoń. Na udział w warsztatach trzeba zaplanować około 2 godziny (koniec przewidujemy bowiem na godz. 19.00).

I tak jak ostatnio uczestnicy samodzielnie wykonają małe arcydzieła ze szkła witrażowego i kaboszonów. Zajęcia te rozwijają sprawności manualne uczestników, ich poczucie estetyki, umiejętność komponowania i kreatywność. Wytwory powstałe na warsztatach rękodzieła będą już kolejnymi dziełami naszych Seniorów. Coraz bogatsza kolekcja prędzej czy później doczeka się swojej wystawy. O tym oczywiście będziemy informować na naszej stronie internetowej.

Zajęcia rękodzieła poprowadzi znana już naszym Seniorom pani Kinga – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych. Jest to osoba z doświadczeniem, która umiejętności i kompetencji w dziedzinie tworzenia witrażu uczyła się w pracowni witrażu w Toruniu. Pani Kinga ma również doświadczenie w pracy z osobami niesłyszącymi. Prowadziła bowiem w ubiegłym roku zajęcia dla naszych seniorów, w tym natomiast dla dzieci i młodzieży w czasie półkolonii.

Rękodzieło 2 – warsztaty dla seniorów cz. 2 odbędą się w ramach realizacji zadania publicznego: Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2020-2021 – Aktywny senior współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.

Szczegóły

Data:
24 września
Czas:
17:00 - 19:00
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Organizator

Fundacja FONIS

Miejsce

Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Wrocławskiej
ul. Katedralna 4
Wrocław,Dolnośląskie50-328Polska
+ Google Map
%d bloggers like this: