Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Rękodzieło – warsztaty dla seniorów

7 sierpnia, 2020 @ 15:00 - 19:00

warsztaty dla seniorów - cz. 2

Rękodzieło – warsztaty dla seniorów. Zapraszamy serdecznie na kolejne spotkanie w ramach projektu „Aktywny senior”. Tym razem będą to warsztaty rękodzieła. Odbędą się w piątek 7 sierpnia 2020 roku. Rozpoczynamy o godz. 15.00 w sali nr 13 Centrum Duszpasterskiego Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4, czyli „pod 4”. Ze względów technicznych konieczne jest zorganizowanie warsztatów w dwóch grupach. Osoby przy zapisach zostaną przez p. Elżbietę Gorgoń przydzielone do jednej z grup. Pierwsza grupa będzie pracować od 15 do 17, zaś druga od 17 do 19.

Uczestnicy samodzielnie wykonają kolorowe witraże. Zajęcia te rozwijają sprawności manualne uczestników, ich poczucie estetyki, umiejętność komponowania i kreatywność. Wytwory powstałe na piątkowych warsztatach będą już kolejnymi dziełami naszych Seniorów. Coraz bogatsza kolekcja prędzej czy później doczeka się swojej wystawy. O tym oczywiście będziemy informować na naszej stronie internetowej.

Zajęcia rękodzieła poprowadzi znana już naszym Seniorom pani Kinga – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych. Jest to osoba z doświadczeniem, która umiejętności i kompetencji w dziedzinie tworzenia witrażu uczyła się w pracowni witrażu w Toruniu. Pani Kinga ma również doświadczenie w pracy z osobami niesłyszącymi. Prowadziła bowiem w ubiegłym roku zajęcia dla naszych seniorów, w tym natomiast dla dzieci i młodzieży w czasie półkolonii.

Rękodzieło – warsztaty dla seniorów odbędą się w ramach realizacji zadania publicznego: Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2020-2021 – Aktywny senior współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl)

ramka z napisem Wrocław miasto spotkań

A zatem serdecznie zapraszamy!

Szczegóły

Data:
7 sierpnia, 2020
Godzina:
15:00 - 19:00
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Organizator

Fundacja FONIS

Miejsce wydarzenia

Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Wrocławskiej
ul. Katedralna 4
Wrocław, Dolnośląskie 50-328 Polska
+ Google Map

Accessibility Toolbar