Loading Events

« Wszystkie Events

  • This event has passed.

Ruchoma szopka

5 października, 2018 @ 12:00 - 15:00

Dekoracja Bożonarodzeniowa w Ruchomej szopce we Wrocławiu

Ruchoma Szopka. Ruszają prace przy budowie zimowej ekspozycji Ruchomej Szopki w kościele NMP na Piasku we Wrocławiu. Zapraszamy wolontariuszy Fundacji FONIS do pomocy przy tworzeniu dekoracji świątecznych. Spotkania odbywają się kilka razy w tygodniu.

Chęć zaangażowania się w pracę przy Ruchomej Szopce należy zgłaszać do Arkadiusza Bazaka (arkadiusz.bazak@fonis.pl)

Ruchoma Szopka

Ruchoma Szopka we Wrocławiu

Historia szopki rozpoczęła się w roku 1967, kiedy to ks. Kazimierz Błaszczyk rozpoczął pracę jako duszpasterz niesłyszących. Na pierwsze Boże Narodzenie zrobił maleńką szopkę, w której zamontował kilka figurek. Poruszał je jeden silnik. Nie tylko dla niesłyszących była to wielka atrakcja. Także osoby słyszące chętnie odwiedzały szopkę. Co roku ksiądz starał się powiększać ekspozycję i dodawał nowe niewielkie elementy. Obecnie jest około 2 tysiące figurek, a każdy ruchomy element ma swój silnik.

Po śmierci ks. Błaszczyka pieczę nad szopką objęło Duszpasterstwo Głuchoniemych i Niewidomych Archidiecezji Wrocławskiej. Natomiast od roku 2015 szopką opiekuje się Fundacja FONIS. Podejmuje ona działania mające na celu ratowanie ekspozycji i pozyskiwania środków na jej renowację.

Details

Date:
5 października, 2018
Time:
12:00 - 15:00
Event Tags:
, , , ,

Venue

Kościół na Piasku

Organizer

Fundacja FONIS

Accessibility Toolbar