Loading Events

« Wszystkie Events

  • This event has passed.

Ruchoma szopka

29 października, 2018 @ 15:00 - 19:00

Dekoracja Bożonarodzeniowa w Ruchomej szopce we Wrocławiu

Ruchoma Szopka we Wrocławiu. Trwają prace przy budowie zimowej ekspozycji Ruchomej Szopki w kościele NMP na Piasku we Wrocławiu. Zapraszamy wolontariuszy Fundacji FONIS do pomocy przy tworzeniu dekoracji świątecznych.

Pracę w poniedziałek rozpoczynamy o godzinie 15. Zakończenie planujemy na godzinę 19. Proszę zabrać ubranie robocze, a także dobry humor!

Do pomocy w poniedziałek zgłosili się już Przemek B., Mateusz K., Beata S., Piotr S. oraz Renata M. Gdyby ktoś jeszcze chciał dołączyć do grupy proszę o kontakt z Fundacją (tel. 690 502 670).

Ruchoma Szopka

Historia szopki rozpoczęła się w roku 1967, kiedy to ks. Kazimierz Błaszczyk rozpoczął pracę jako duszpasterz niesłyszących. Na pierwsze Boże Narodzenie zrobił maleńką szopkę, w której zamontował kilka figurek. Poruszał je jeden silnik. Nie tylko dla niesłyszących była to wielka atrakcja. Także osoby słyszące chętnie odwiedzały szopkę. Co roku ksiądz starał się powiększać ekspozycję i dodawał nowe niewielkie elementy. Obecnie jest około 2 tysiące figurek, a każdy ruchomy element ma swój silnik.

Po śmierci ks. Błaszczyka pieczę nad szopką objęło Duszpasterstwo Głuchoniemych i Niewidomych Archidiecezji Wrocławskiej. Natomiast od roku 2015 szopką opiekuje się Fundacja FONIS. Podejmuje ona działania mające na celu ratowanie ekspozycji i pozyskiwania środków na jej renowację.

Details

Date:
29 października, 2018
Time:
15:00 - 19:00
Event Tags:
, , , , ,

Venue

Kościół na Piasku

Organizer

Fundacja FONIS

Accessibility Toolbar