Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Ruchoma szopka – demontaż 3

5 lutego, 2020 @ 11:00 - 18:00

ruchoma szopka (4)

Ruchoma szopka – demontaż 3. 2 lutego przypada święto Matki Bożej Gromnicznej. Jest to w polskiej tradycji koniec okresu Bożego Narodzenia i – co za tym idzie – koniec okresu kolędowego. Dla nas jest to również dzień, w którym po raz ostatni można podziwiać ruchomą szopkę w kościele NMP na Piasku.

Od 3 lutego rozpoczynamy demontaż ruchomej szopki. W pierwszym etapie do magazynu trafią światełka, bombki oraz choinki. W następnej kolejności z ekspozycji znikną figurki – zarówno te nieruchome, jak i te z mechanizmami napędowymi. Po schowaniu wszystkich silników i elektronicznych zespołów wprawiających szopkę w ruch zdemontujemy stelaż, na którym opiera się ekspozycja. Na zakończenie posprzątamy całą kaplicę, aby mogły się w niej odbywać nabożeństwa dla niesłyszących i słabosłyszących z Wrocławia i okolic.

Demontaż ruchomej szopki to nie tylko schowanie poszczególnych elementów do magazynu, ale także okazja do niezbędnych prac renowacyjnych.

Ponieważ praca przy demontażu ruchomej szopki jest czasochłonna bardzo prosimy o pomoc. Dotychczasowych wolontariuszy Fundacji FONIS, jak również nowe osoby zapraszamy w dniach 3 – 7 lutego 2020 roku do wsparcia nas. W kolejne dni będziemy pracować w kaplicy Duszpasterstwa Niesłyszących i Niewidomych na Piasku od godziny 11 do godziny 18. Chętni mogą uczestniczyć według swoich możliwości w wybrany przez siebie dzień i w godzinach, jakie im pasują.

Zakończenie pracy nad demontażem ruchomej szopki planujemy na piątek 7 lutego 2020 roku.

Szczegóły

Data:
5 lutego, 2020
Czas:
11:00 - 18:00
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , ,

Organizator

Fundacja FONIS

Miejsce

Kościół na Piasku