Loading Events

« Wszystkie Events

Spotkanie edukacyjne dla seniorów

18 kwietnia @ 13:30 - 15:00

Migająca kobieta, przed nią grupa seniorów siedzi w kilku rzędach

Spotkanie edukacyjne dla seniorów. W czwartek 18 kwietnia 2024 roku zapraszamy niesłyszących i słabosłyszących członków Klubu Seniora „Integracja” na spotkanie edukacyjne. Wspólnie wybierzemy się do Centrum Interwencji Kryzysowej KARAN. Znajduje się ono na wrocławskim Przedmieściu Oławskim przy ul. gen. Romualda Traugutta 119. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 13.30, skończą natomiast półtorej godziny później, czyli około godziny 15.00.

W czasie spotkania nasi seniorzy będą mieli okazję pogłębić swoją wiedzę z zakresu profilaktyki uzależnień w wieku senioralnym od alkoholu i substancji psychoaktywnych. Poznają również zasady funkcjonowania placówki, w której można otrzymać pomoc. Tematem spotkania bowiem będą sposoby wsparcia i pomoc dla seniorów w sytuacji kryzysu spowodowanego uzależnieniem. Dodajmy jeszcze, że mówić będziemy i o sytuacji uzależnienia seniora, i członka jego rodziny.

Warsztaty edukacyjne poprowadzi specjalista do spraw uzależnień w wieku senioralnym z wieloletnim doświadczeniem pracy w placówkach Stowarzyszenia KARAN. Zajmuje się między innymi diagnozą oraz terapią indywidualną i grupową osób z problemem uzależnienia. Prowadzi także spotkania motywacyjno-informacyjne dla osób eksperymentujących, uzależnionych od substancji psychoaktywnych oraz ich bliskich i rodzin.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale ze względów organizacyjnych konieczne są zapisy. Aby się zapisać, kontaktujcie się z panią Elżbietą Goroń (nr tel. 502 765 302). Zapraszamy serdecznie!

Spotkanie edukacyjne dla seniorów odbędzie się w ramach zadania publicznego „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w 2024 roku – Aktywny senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

ramka z napisem Wrocław miasto spotkań

Details

Date:
18 kwietnia
Time:
13:30 - 15:00
Event Tags:
, , , ,

Accessibility Toolbar