Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie integracyjne – październik 2020

4 października, 2020 @ 10:30 - 13:00

Grafika z napisem SPOTKANIE INTEGRACYJNE, pod napisem cztery krzesła wokół stolika z 3 kubkami, filiżanką i talerzykiem z ciastkami

Spotkanie integracyjne – październik 2020. Po długiej przerwie związanej z epidemią koronawirusa wznawiamy comiesięczne spotkania integracyjne. Wprawdzie epidemia jeszcze trwa, ale wygląda na to, że musimy się nauczyć z nią żyć na co dzień. Dlatego, zachowując środki ostrożności, spotkamy się przy kawie, herbacie i ciastku w pierwszą niedzielę października, czyli 4 października.

W każdą pierwszą niedzielę miesiąca Fundacja FONIS zaprasza na spotkanie integracyjne przy kawie, herbacie i ciastku. Ponieważ wiemy, jak ważne jest spotkanie, dlatego tworzymy okazję do integracji środowiska osób niesłyszących, słabosłyszących, ich rodzin i wolontariuszy. Od godziny 12.00 dzieci mogą skorzystać z tzw. kącika zabaw, gdzie pod opieką pedagoga i wolontariuszy mogą wspólnie spędzić czas. Dorośli zaś mogą skorzystać z pomocy pracownika pomocy społecznej.

Serdecznie zapraszamy do budynku Centrum Duszpasterskiego Archidiecezji Wrocławskiej, czyli „pod czwórkę”. Spotkanie będzie w sali numer 15 na I piętrze. Rozpoczynamy o godzinie 10.30, natomiast zakończenie planowane jest na godzinę 13.00.


Integracja (od łac. integrare, to znaczy „scalić”) – w szerokim znaczeniu wyraża się w takim wzajemnym stosunku pełno- i niepełnosprawnych, w którym są respektowane takie same prawa. Ponadto liczą się takie same wartości, w których stwarza się obu grupom identyczne warunki do maksymalnego, wszechstronnego rozwoju.

Integracja społeczna to zespolenie i zharmonizowanie elementów zbiorowości społecznej, rozumiane jako intensywność i częstotliwość kontaktów między członkami danej zbiorowości oraz jako akceptacja w jej obrębie wspólnych systemów wartości, norm, ocen. Kierunek tego rodzaju działań określa się mianem „integracja”, „integracja w drugim nurcie” lub „życie w jak najmniej ograniczającym środowisku”.

Definicja integracji zaczerpnięta z Wolnej Encyklopedii Wikipedia: https://pl.wikipedia.org/wiki/Integracja_(psychologia)

Szczegóły

Data:
4 października, 2020
Czas:
10:30 - 13:00
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , ,

Organizator

Fundacja FONIS

Miejsce

Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Wrocławskiej
ul. Katedralna 4
Wrocław, Dolnośląskie 50-328 Polska
+ Google Map