Loading Events

« Wszystkie Events

  • This event has passed.

Spotkanie polsko-ukraińskie

11 marca, 2022 @ 16:30 - 18:30

Połączenie dwóch flag - polskiej i ukraińskiej

W piątek 11 marca 2022 roku zapraszamy na spotkanie polsko-ukraińskie. Zaproszenie kierujemy do niesłyszących i słabosłyszących uchodźców z Ukrainy, a także do wolontariuszy Fundacji FONIS. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.30 w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4 w sali nr 13.

Celem spotkania będzie nie tylko integracja grupy niesłyszących Polaków i Ukraińców. Chcemy także przyjść naszym wschodnim sąsiadom z pomocą w czasie wojny. Niesłyszący uchodźcy z Ukrainy otrzymają we Wrocławiu wsparcie między innymi również od naszej Fundacji. Oprócz zaspokajania bieżących potrzeb, takich jak zapewnienie mieszkania, wyżywienia, ubrań, środków higienicznych, a także załatwienia spraw formalnych, chcemy dać tym ludziom poczucie przynależności do naszej wspólnoty. Dlatego też zaproponujemy im naukę polskiego języka migowego, udział w Niepowtarzalnym spotkaniu czy spotkania w Klubie Seniora „Integracja”. Dla każdego coś zgodnie z wiekiem i zainteresowaniami. Ponadto każda ukraińska niesłysząca rodzina „otrzyma” swojego Anioła Stróża. Spośród wolontariuszy Fundacji FONIS wybierzemy osoby, które będą się opiekowały uchodźcami i wezmą ich pod swoje skrzydła. Taki polski niesłyszący „Anioł Stróż” to duża pomoc i wsparcie!

A zatem serdecznie zapraszamy na spotkanie polsko-ukraińskie tych, którzy potrzebują pomocy, ale także tych, którzy tę pomoc chcą nieść. Wolontariusze Fundacji FONIS – liczymy na Was i Wasze wspaniałe, a także wrażliwe serca!

Details

Date:
11 marca, 2022
Time:
16:30 - 18:30
Event Tags:
, , , ,

Organizer

Fundacja FONIS

Venue

Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Wrocławskiej
ul. Katedralna 4
Wrocław, Dolnośląskie 50-328 Polska
+ Google Map

Accessibility Toolbar