Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Statkiem po Odrze

19 lipca @ 14:30 - 16:00

Statek na Odrze, w tle Ostrów Tumski

W poniedziałek 19 lipca 2021 członkowie Klubu Seniora „Integracja” działającego przy Fundacji FONIS wybiorą się w rejs statkiem po Odrze. Jest to już kolejne wyjście, na które zapraszamy naszych seniorów w ramach projektu „Aktywny senior”. Korzystając z wakacji i, miejmy nadzieję, pięknej pogody planujemy rekreację dla osób niesłyszących i słabosłyszących w czasie rejsu po Odrze.

Popłyniemy parostatkiem z Przystani Kardynalskiej na Ostrowie Tumskim. Rejs potrwa około jednej godziny, a rozpocznie się o godzinie 15. I tak jak zawsze konieczne są zapisy. Zapisać można się u pani Elżbiety Gorgoń (telefon 502 765 301) do dnia 18 lipca 2021.

Seniorzy spotkają się o godzinie 14.30 „pod 4”. Następnie razem przejdą na Przystań Kardynalską, aby wyruszyć w rejs statkiem po Odrze.

Dla niewtajemniczonych dodajmy, że Przystań Kardynalska znajduje się przy Bulwarze Włostowica na Wyspie Piaskowej na Ostrowie Tumskim. Deptak spacerowy został zbudowany i otwarty dla zwiedzających w 1998 roku. Na przystani również znajduje się tabliczka upamiętniająca wysokość wody i datę powodzi z 1997 roku. Ze względu na położenie, przystań nazwano „Przystanią Kardynalską”. osł

A zatem serdecznie zapraszamy!  

Wszystkie wyjścia dla seniorów odbywają się w ramach realizacji zadania publicznego: Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2020-2021 – Aktywny senior współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl)

ramka z napisem Wrocław miasto spotkań