Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

W grodzie Piastów Śląskich

12 lipca, 2021 @ 11:00 - 12:00

Makieta grodu Piastów Śląskich

W grodzie Piastów Śląskich. Kolejne spotkanie w Klubie Seniora “Integracja”, działającym przy Fundacji FONIS będzie okazją do odwiedzenia grodu Piastów Śląskich. Serdecznie zapraszamy naszych niesłyszących i słabosłyszących seniorów w poniedziałek 12 lipca 2021 roku. Spotkamy się o godzinie 11 w siedzibie fundacji przy ulicy Katedralnej 4. Stamtąd wspólnie ruszymy na ulicę świętego Marcina do Domu Notre Dame, w podziemiach którego znajdują się ruiny zamku piastowskiego.

Poniedziałkowe spotkanie będzie miało podwójny charakter. Po pierwsze będzie okazją do poznania miejsca ukrytego na Ostrowie Tumskim, które jest kolebką naszego miasta. Po drugie będzie okazją do towarzyskiego spotkania przy kawie i ciastku. W Domu Notre Dame bowiem znajduje się kawiarenka świętej Jadwigi, w której zatrzymamy się po zwiedzaniu.

Seniorów, którzy będą chcieli uczestniczyć w wycieczce prosimy o wcześniejsze zapisanie się. Zapisy prowadzi pani Elżbieta Gorgoń – tel. 502 765 302.

Podczas poniedziałkowej wycieczki odwiedzimy miejsce, o którym historycy mówią, że już w IX wieku było zagospodarowane przez Ślężan. Jego ranga wzrosła w roku 985, gdy Mieszko I rozbudował gród. Lata świetności przypadają jednak na wiek XII i XIII, kiedy to na Śląsku panowali Piastowie. Bolesław Wysoki dokonał przebudowy grodu, zamieniając go z drewnianej na murowaną, ufortyfikowaną rezydencję. Kolejnymi ważnymi dla historii książętami mieszkającymi w zamku byli Henryk Brodaty i jego żona – święta Jadwiga Śląska.

Obecność naszych seniorów w grodzie Piastów Śląskich będzie kolejną aktywnością w ramach realizacji przez Fundację FONIS zadania publicznego “Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2020-2021 – Aktywny Senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl)

ramka z napisem Wrocław miasto spotkań

 

Szczegóły

Data:
12 lipca, 2021
Godzina:
11:00 - 12:00
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , ,

Organizator

Fundacja FONIS

Miejsce wydarzenia

Zamek Piastów Śląskich

Accessibility Toolbar