Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Warsztaty dietetyczne (2)

30 kwietnia, 2021 @ 13:00 - 14:30

Grupa seniorów uczestnicząca w warsztatach dietetycznych

Warsztaty dietetyczne (2). Aby niwelować skutki izolacji społecznej, staramy się, mimo trwającej wciąż epidemii koronawirusa, aktywizować naszych kochanych seniorów. Czynimy to, zachowując zasady reżimu sanitarnego i zapewniając seniorom bezpieczeństwo w czasie zajęć. Dlatego też zapraszamy serdecznie niesłyszących i słabosłyszących członków Klubu Seniora „Integracja” na zajęcia warsztatowe. Tym razem są to kolejne już w tej edycji projektu „Aktywny senior” warsztaty dietetyczne. Odbędą się w piątek 30 kwietnia 2021 r. Rozpoczynamy o godz. 13.00 w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4. Zajęcia potrwają półtorej godziny i zakończą się ok. godz. 14.30.

Ponieważ są to już kolejne warsztaty z dietetykiem, w czasie zajęć seniorzy przypomną sobie zasady zdrowego odżywiania obowiązujące w chorobach dietozależnych. Ponadto zdobędą nową wiedzę na temat wskazań dietetycznych w zapobieganiu i leczeniu chorób nowotworowych. W ramach warsztatów możliwe będą również indywidualne konsultacje dietetyczne. Ze względów bezpieczeństwa nie będziemy w czasie zajęć degustować produktów, które powinny znaleźć się w diecie seniora. Za to każdy uczestnik otrzyma specjalnie przygotowany „pakiet dietetyczny”. W nim seniorzy znajdą omawiane w trakcie warsztatów produkty wskazane do stosowania w diecie osób starszych. Oczywiście mamy nadzieję, że spotkanie przyczyni się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych wśród społeczności seniorów. W związku z pandemią, aby przestrzegać szczególnych zasad bezpieczeństwa, konieczne są zapisy na warsztaty. Zapisy przyjmuje p. Elżbieta Gorgoń – koordynator projektu.

Zajęcia zaś, podobnie jak w pierwszej edycji projektu, poprowadzi pani Renata Gąsior – dietetyk, wieloletni pedagog i koordynator programu z zakresu promocji zdrowia.

 

Warsztaty dietetyczne (2) odbywają się w ramach realizacji zadania publicznego: Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2020-2021 – Aktywny senior współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl)

ramka z napisem Wrocław miasto spotkań

Szczegóły

Data:
30 kwietnia, 2021
Godzina:
13:00 - 14:30
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Organizator

Fundacja FONIS

Miejsce wydarzenia

Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Wrocławskiej
ul. Katedralna 4
Wrocław, Dolnośląskie 50-328 Polska
+ Google Map

Accessibility Toolbar