Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Warsztaty dietetyczne – spotkanie 1

25 lutego, 2020 @ 16:00 - 17:30

Warsztaty dietetyczne – spotkanie 1

Warsztaty dietetyczne – spotkanie 1. Wszystkich seniorów, członków Klubu Seniora „Integracja”, zapraszamy serdecznie na pierwsze z dwóch spotkań, w ramach drugiej edycji projektu „Aktywny senior”, warsztaty dietetyczne. Odbędą się we wtorek 25 lutego 2020 r. w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4, czyli „pod 4”. Zajęcia w sali nr 15 rozpoczynamy o godz. 16.00, natomiast koniec przewidziany jest na godz. 17.30.

W czasie zajęć seniorzy nie tylko poznają zasady zdrowego odżywiania się, ale również zasady prawidłowego żywienia pod kątem profilaktyki chorób dietozależnych, np. układu krążenia, nadciśnienia, cukrzycy typu II, jak również miażdżycy. Ponadto będą ćwiczyć umiejętność właściwego doboru składników odżywczych przy komponowaniu posiłków. Nabędą też umiejętność właściwego odczytywania etykiet produktów spożywczych. W ramach warsztatów możliwe będą również indywidualne konsultacje dietetyczne. Zaś dodatkowym atutem będzie degustacja produktów, które powinny znaleźć się w diecie każdego seniora. A zatem będzie smacznie i zdrowo! No i oczywiście mamy nadzieję, że spotkanie przyczyni się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych wśród społeczności seniorów.

Zajęcia, podobnie jak w pierwszej edycji projektu, poprowadzi pani Renata Gąsior. Jest to dietetyk, wieloletni pedagog i koordynator programu z zakresu promocji zdrowia.

Warsztaty odbywają się w ramach realizacji zadania publicznego: Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2020-2021 – Aktywny senior współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl)

ramka z napisem Wrocław miasto spotkań

Serdecznie zapraszamy!

Organizator

Fundacja FONIS

Miejsce wydarzenia

Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Wrocławskiej
ul. Katedralna 4
Wrocław, Dolnośląskie 50-328 Polska
+ Google Map

Accessibility Toolbar