Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Warsztaty dietetyczne – spotkanie 2

10 lipca, 2020 @ 11:00 - 12:30

Warsztaty dietetyczne – spotkanie 1

Ponieważ warsztaty dietetyczne – spotkanie 2 – z powodu epidemii koronawirusa nie mogły odbyć się w zaplanowanym na 5 maja 2020 terminie, musimy nadrobić zaległości. A zatem wszystkich seniorów, członków Klubu Seniora „Integracja”, zapraszamy serdecznie na drugie z dwóch zaplanowanych na ten rok spotkań z dietetykiem. Warsztaty dietetyczne odbędą się w piątek 10 lipca 2020 r. w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4. Zajęcia rozpoczynamy o godz. 11.00. Natomiast koniec przewidziany jest na godz. 12.30. Oczywiście w związku z pandemią będziemy przestrzegać szczególnych zasad bezpieczeństwa!

W czasie zajęć seniorzy nie tylko przypomną sobie i utrwalą zasady zdrowego odżywiania. Poznają również zasady prawidłowego żywienia pod kątem profilaktyki chorób dietozależnych. Tym razem mówić będziemy przede wszystkim o zasadach dietetycznych w profilaktyce cukrzycy typu II, a także w chorobach nowotworowych. Ponadto seniorzy będą ćwiczyć umiejętność właściwego doboru składników odżywczych przy komponowaniu posiłków. W ramach warsztatów możliwe będą również indywidualne konsultacje dietetyczne. Ze względów bezpieczeństwa nie będziemy w czasie zajęć degustować produktów, które powinny znaleźć się w diecie każdego seniora. Za to każdy uczestnik otrzyma specjalnie przygotowany „pakiet dietetyczny”. W nim seniorzy znajdą omawiane w trakcie warsztatów produkty wskazane do stosowania w diecie osób starszych. A zatem i tym razem będzie smacznie i zdrowo! No i oczywiście mamy nadzieję, że spotkanie przyczyni się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych wśród społeczności seniorów.

Zajęcia, podobnie jak w pierwszej edycji projektu, poprowadzi pani Renata Gąsior – dietetyk, wieloletni pedagog i koordynator programu z zakresu promocji zdrowia.

Warsztaty odbywają się w ramach realizacji zadania publicznego: Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2020-2021 – Aktywny senior współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl)

ramka z napisem Wrocław miasto spotkań

Serdecznie zapraszamy!

 

Organizator

Fundacja FONIS

Miejsce wydarzenia

Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Wrocławskiej
ul. Katedralna 4
Wrocław, Dolnośląskie 50-328 Polska
+ Google Map

Accessibility Toolbar