Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Warsztaty dietetyczne – spotkanie 2 – odwołane!

5 maja, 2020 @ 16:00 - 17:30

spotkanie-dieta-odwołane

Warsztaty dietetyczne – spotkanie 2 – odwołane z powodu epidemii koronawirusa.

Warsztaty dietetyczne – spotkanie 2. Wszystkich seniorów, członków Klubu Seniora „Integracja”, zapraszamy serdecznie na drugie z dwóch tegorocznych spotkań, w ramach drugiej edycji projektu „Aktywny senior”, warsztaty dietetyczne. Odbędą się we wtorek 5 maja 2020 r. w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4, czyli „pod 4”. Zajęcia rozpoczynamy o godz. 16.00, natomiast koniec przewidziany jest na godz. 17.30.

W czasie zajęć seniorzy nie tylko przypomną sobie i utrwalą zasady zdrowego odżywiania się, ale również poznają zasady prawidłowego żywienia pod kątem profilaktyki chorób dietozależnych. Tym razem mówić będziemy przede wszystkim o cukrzycy typu II. Ponadto seniorzy będą ćwiczyć umiejętność właściwego doboru składników odżywczych przy komponowaniu posiłków. Nabędą też umiejętność właściwego odczytywania etykiet produktów spożywczych. W ramach warsztatów możliwe będą również indywidualne konsultacje dietetyczne. Zaś dodatkowym atutem będzie degustacja produktów, które powinny znaleźć się w diecie każdego seniora. A zatem będzie smacznie i zdrowo! No i oczywiście mamy nadzieję, że spotkanie przyczyni się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych wśród społeczności seniorów.

Zajęcia, podobnie jak w pierwszej edycji projektu, poprowadzi pani Renata Gąsior – dietetyk, wieloletni pedagog i koordynator programu z zakresu promocji zdrowia.

Warsztaty odbywają się w ramach realizacji zadania publicznego: Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2020-2021 – Aktywny senior. Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl)

ramka z napisem Wrocław miasto spotkań

Serdecznie zapraszamy!

Organizator

Fundacja FONIS

Miejsce wydarzenia

Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Wrocławskiej
ul. Katedralna 4
Wrocław, Dolnośląskie 50-328 Polska
+ Google Map

Accessibility Toolbar