Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Warsztaty ogrodnicze dla seniorów

22 września @ 16:00 - 17:30

warsztaty ogrodnicze 1 - Warsztaty ogrodnicze dla seniorów

Warsztaty ogrodnicze dla seniorów. Wrzesień w Fundacji FONIS to miesiąc kilku ciekawych propozycji dla seniorów. Była już wycieczka do kręgielni, druga część warsztatów rękodzieła dla dwóch grup. Teraz zaś przedstawiamy ostatnią wrześniową propozycję działań dla członków Klubu Seniora „Integracja”. Są nią warsztaty ogrodnicze, które odbędą się we wtorek 22 września 2020 roku. Rozpoczynamy tradycyjnie już o godz. 16.00 w sali w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4, czyli „pod 4”. Warsztaty potrwają do godz. 17.30. W czasie spotkania seniorzy poznają zasady pielęgnowania roślin, zdobędą wiedzę, jak dbać o rośliny, aby były zdrowe przez cały rok, jak również będą potrafili urządzić, np. ogródek kwiatowy na balkonach swoich mieszkań lub okiennych parapetach. Ponadto nauczą się tworzyć własne kompozycje florystyczne i dekoracyjne. Poprzednie edycje warsztatów pokazały, że tworzenie własnych kompozycji kwiatowych i roślinnych cieszy się wśród naszych seniorów dużym zainteresowaniem.

Zajęcia poprowadzi nasza fundacyjna wolontariuszka pani Ania Maciejewska-Hoza – absolwentka studiów z zakresu ogrodnictwa, a także doktorantka studiów z zakresu genetyki roślin. A tłumaczyć na język migowy będzie pani Elżbieta Gorgoń, która otacza opieką seniorów z naszego Klubu.

A zatem Fundacja FONIS bardzo serdecznie zaprasza!

Warsztaty ogrodnicze dla seniorów odbędą się w ramach realizacji zadania publicznego: „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2020-2021 roku – Aktywny senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.

Szczegóły

Data:
22 września
Czas:
16:00 - 17:30
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , ,

Organizator

Fundacja FONIS

Miejsce

Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Wrocławskiej
ul. Katedralna 4
Wrocław,Dolnośląskie50-328Polska
+ Google Map
%d bloggers like this: