Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wrocławski Ogród Botaniczny w maju

28 maja @ 11:30 - 13:00

ogrod botaniczny

Wrocławski Ogród Botaniczny w maju jest najpiękniejszy. Dlatego też w piątek  28 maja 2021 o godz. 12.00 Fundacja FONIS zaprasza serdecznie członków Klubu Seniora „Integracja” na wycieczkę do tego właśnie miejsca. Znajduje się ono przy  ul. Henryka Sienkiewicza 23 we Wrocławiu. Jest to kolejna już propozycja rekreacji na świeżym powietrzu dla niesłyszących i słabosłyszących seniorów.

Początki wrocławskiego Ogrodu Botanicznego sięgają roku 1811, kiedy to król pruski Fryderyk Wilhelm III podarował ok. 5 ha terenu Uniwersytetowi Wrocławskiemu. Na tym właśnie terenie założono Ogród. Natomiast w latach 90. XX wieku miejsce to wraz z historycznym centrum Wrocławia zostało uznane za pomnik historii.

Dziś jest nie tylko atrakcją turystyczną, ale również, a może przede wszystkim, miejscem, gdzie w spokoju można pospacerować, podziwiać piękne i niezwykłe rośliny. Ogród najpiękniejszy jest w maju, bo to w tym właśnie miesiącu kwitnie większość roślin. Jest tu więc kolorowo i niezwykle.

Ze względów organizacyjnych konieczne są zapisy u pani Elżbiety Gorgoń (tel. 502 765 302). A spotkamy się w piątek 28 maja o godz. 11.45 „pod 4” i stąd wspólnie pójdziemy do Ogrodu Botanicznego.

Wrocławski Ogród botaniczny w maju to wyjście rekreacyjne organizowane w ramach realizacji zadania publicznego: Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2020-2021 – Aktywny senior współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl)

ramka z napisem Wrocław miasto spotkań

Szczegóły

Data:
28 maja
Czas:
11:30 - 13:00
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Organizator

Fundacja FONIS