Loading Events

« Wszystkie Events

Wyjście do Ossolineum

27 czerwca @ 10:00 - 12:00

Budynek Ossolineum z czerwonym dachem i biało czerwoną elewacją

Ostatnią czerwcową propozycją Fundacji FONIS dla niesłyszących i słabosłyszących członków Klubu Seniora „Integracja” jest wyjście do Ossolineum. W czwartek 27 czerwca 2024 roku zabierzemy seniorów na wystawę “Historia nie/oczywista. 200 lat Muzeum Książąt Lubomirskich” prezentowaną w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich przy ul. Szewskiej 37. To wyjątkowa opowieść o dwustu latach istnienia Muzeum Książąt Lubomirskich. Różni artyści poprowadzą nas przez losy tej niezwykłej instytucji – od jej początku do czasów współczesnych. Zwiedzanie wystawy rozpocznie się o godz. 10.30 i potrwa około godziny. Uczestnicy zbiorą się o godz. 10.00 „pod 4” i stąd wspólnie przejdą na miejsce zwiedzania. A po zwiedzaniu zaprosimy uczestników na lody. Mniam 😊

W trakcie zwiedzania poznamy dzieje Muzeum Książąt Lubomirskich, które były nierozerwalnie związane z dramatyczną historią Polski. Ocalanie dziedzictwa kultury podczas zaborów, budowa instytucji po odzyskaniu niepodległości, a także grabież dzieł sztuki podczas II wojny światowej. Zobaczymy także odzyskaną w lipcu 2023 roku stratę wojenną – obraz Madonna z dzieciątkiem.

Udział w zwiedzaniu wystawy jest bezpłatny, ale ze względu na niezbyt duże przestrzenie wystawowe obowiązuje limit miejsc. Wystawę jednorazowo może zwiedzać grupa 25 osób. Aby uczestniczyć w wycieczce, należy zapisać się u p. Elżbiety Gorgoń (tel. 502 765 302). Nie musimy oczywiście dodawać, że zapewnimy obecność tłumacza języka migowego.

Wyjście do Ossolineum organizujemy w ramach realizacji zadania publicznego: „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w 2024 roku – Aktywny senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

ramka z napisem Wrocław miasto spotkań

Details

Date:
27 czerwca
Time:
10:00 - 12:00
Event Tags:
, , , , ,

Accessibility Toolbar