Wczytywanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • wydarzenie już minęło.

Wyjście seniorów do Muzeum Architektury

19 września @ 12:00 - 13:30
Grupa seniorów na tle budynków arsenału miejskiego

Wyjście seniorów do Muzeum Architektury

Wyjście seniorów do Muzeum Architektury. W piątek 19 września 2025 roku Fundacja FONIS serdecznie zaprasza wszystkich niesłyszących i słabosłyszących członków Klubu Seniora „Integracja” na wycieczkę do wrocławskiego Muzeum Architektury. Budynek tego muzeum mieści się przy ul. Bernardyńskiej 7 (w pobliżu pl. Dominikańskiego). Zwiedzanie rozpoczniemy o godzinie 12.00 i potrwa ono około 1,5 godziny. Spotkamy się natomiast o godzinie 11.45 pod budynkiem muzeum.

Podczas wycieczki zwiedzać będziemy wystawę zatytułowaną Laboratorium architektury. To ekspozycja o architekturze skierowana zarówno do młodszych, jak i do starszych odbiorców. To znacznie więcej niż opowieść o budynkach. Ta wystawa ma nie tylko poszerzać wiedzę, ale także budować poczucie sprawczości. Tytułowe laboratorium jest przestrzenią zabawy i nauki, ale przede wszystkim – eksperymentu. Od czerwca do 2 listopada 2025 roku, w dawnym gotyckim kościele, odwiedzający nie tylko poznają architekturę i panujące w niej zasady, ale także uważnie jej doświadczą i poznają sposoby na to, jak ją współtworzyć.

Udział w wyjściu jest bezpłatny, ale ze względów organizacyjnych obowiązują zapisy, które prowadzi p. Renata Maciejewska (tel. 667 734 269). Zapisy trwają do środy 17 września 2025.

Wyjście seniorów do Muzeum Architektury odbędzie się w ramach realizacji zadania publicznego: „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2025-2026 – Aktywny senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

ramka z napisem Wrocław miasto spotkań

Szczegóły